فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • عذرخواهی از اینیستا به دلیل نبردن توپ طلایی!

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  آندرس اینیستا ستاره بارسلونا، به رغم درخشش بسیار فوق‌العاده با تیم ملی اسپانیا و باشگاهش اما هیچگاه به عنوان بهترین بازیکن جهان انتخاب نشد.

  پاسکال فاره، سردبیر مجله فرانس فوتبال که عهده دار جایزه توپ طلا در سالهای متمادی است، روز چهارشنبه 25 آوریل با نوشتن سرمقاله‌ای با تیتر «ما را ببخش آندرس»، از اینکه این بازیکن در طول دوران درخشان خود فاتح توپ طلا نشده ابراز تاسف کرد.

  توپ طلایی، هر ساله، به بهترین بازیکن جهان داده می‌شود. طی ده سال گذشته، کریستیانو رونالدو ستاره رئال مادرید پنج‌بار و لیونل مسی ستاره بارسلونا، پنج بار توپ طلایی را مال خود کردند.

  شاید یکی از شانس‌های بد اینیستا، حضور او در این دوره ظهور رونالدو و مسی بود که همه کارهای فوق العاده‌اش در مستطیل سبز را تحت الشعاع قرار داد.

  اینیستا که احتمالا در پایان فصل جاری از بارسلونا و سطح اول فوتبال خداحافظی خواهد کرد، در سال 2010 و بعد از فتح جام جهانی در آستانه کسب این جایزه بود اما لیونل مسی اول شد و ستاره بارسا در رتبه دوم قرار گرفت.

  در مقاله پاسکال فاره آمده است: «هیچکس به اندازه اینیستا در زمین راحت بازی نمی کرد. بسیاری از هم نسلان او فوتبال را بازی پیچیده ای می دیدند اما برای 15 سال او بدون هیچگونه تصمیم غلطی نگرفت، همه چیز را ساده می دید و فوتبال را تبدیل به یک تفریح کرده بود».

  فاره افزود:«استعداد اینیستا بود که باعث نبوغ دیگران می شد. بدون او لیونل مسی خیلی در بارسا زودتر خسته می‌شد و این نوع دوستی اینیستا بود که باعث شد او از دستاوردهای بزرگتر محروم شود».

  سردبیر مجله فرانس فوتبال گفت:«پس در میان نام های بزرگی که موفق به کسب جایزه توپ طلا شده اند، غیبت نام آندرس اینیستا دردناک است.»

  تبلیغات