آمریکا هند و مغولستان را برای جام جهانی کشتی جایگزین ایران و روسیه کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

در پی اعلام ایران برای عدم حضور در مسابقات جام‌جهانی کشتی آمریکا و بالا گرفتن احتمال عدم حضور روسیه، تیم‌های ملی کشتی هند و مغولستان جایگزین این دو کشور شدند.

فدراسیون کشتی ایالات متحده آمریکا اعلام کرد برای مسابقات جام جهانی کشتی که در آیوا برگزار می‌شود از دو تیم ملی هند و مغولستان دعوت کرده تا به جای ایران و روسیه در این مسابقات حاضر شوند.

ایران در پی سلب میزبانی مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی از این کشور، اعلام کرده بود در مسابقات جام‌جهانی کشتی آزاد که در آمریکا برگزار می‌شود، شرکت نخواهد کرد.

پیش از این فیلا، اتحادیه جهانی کشتی با ارسال نامه‌ای به فدراسیون کشتی ایران اعلام کرده بود که مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی که بنا بود در روزهای 12 و 13 آوریل 2018 در شهر اهواز برگزار شود، لغو شده است.

خبرگزاری ایرنا روز سه‌شنبه 13 مارس 2018 به نقل از فدراسیون کشتی ایران گزارش کرد در نامه اتحادیه جهانی به فدراسیون کشتی ایران اعلام شده که با توجه به مسائل پیش آمده و شرایط فعلی فدراسیون کشتی ایران، امکان برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی روزهای 12 و 13 آوریل 2018 که بنا بود در اهواز برگزار شود، فراهم نیست.

روسیه بر خلاف ایران تا کنون به طور قطعی اعلام نکرده است که در این مسابقات حاضر می‌شود یا خیر ولی در پی بالا گرفتن تنش‌های دیپلماتیک میان روسیه و تعداد قابل توجهی از کشورهای جهان، از جمله آمریکا، بریتانیا، کانادا، استرالیا و اتحادیه اروپا در پی مسموم شدن یک جاسوس سابق روسیه و دخترش در بریتانیا، احتمال عدم حضور روسیه در مسابقات جام جهانی آمریکا بالا گرفت. این مسابقات در روزهای هفتم و هشتم آوریل 2018 در سالن دانشگاه آیوا برگزار می‌شود.

گفته می‌‌شود روند صدور روادید برای تیم‌های هند و مغولستان آغاز شده و مسئولان این دو تیم وعده داده‌اند با تمام توان در این مسابقات شرکت کنند.

سلب میزبانی مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی با اختلافات داخلی فدراسیون کشتی ایران و مقامات سیاسی این کشور ارتباط مستقیم دارد.

در پی محروم شدن یک مربی و یک ورزشکار ایرانی به دلیل شکست عمدی مقابل ورزشکار روس برای روبرو نشدن با نماینده اسرائیل، رسول خادم، رئیس فدراسیون کشتی ایران از سمت خود استعفا کرد. خادم روز دوشنبه 19 فوریه 2018 با انتقاد از سیاست‌ پنهان‌کاری ایران در زمینه رویارویی با اسرائیل گفته بود که اگر ایران خواهان روبرو شدن ورزشکارانش با اسرائیل نیست، "پس پنهانی به حریف پیشین باختن و برای تهیه گواهی بیماری یا ضرب‌خوردگی، به درمانگاه‌ها و پزشکان در خارج از کشور مراجعه کردن چه معنایی دارد؟ "

علیرضا کریمی در مسابقات زیر 23 سال جهان در لهستان به درخواست مربی‌اش مسابقه‌ای را که سه بر صفر پیش بود، با حساب 14 بر 3 به حریف روس خود واگذار کرد تا در دور بعد با حریف اسرائیلی روبرو نشود. این موضوع موجب محرومیت 6 ماهه کریمی از حضور در همه میادین ورزشی شد. مربی او نیز 2 سال از حضور در مسابقات مختلف محروم شد.

در پی استعفای رسول خادم، رؤسای هیات‌های استانی کشتی در ایران نیز استعفا کردند. در سوی مقابل رهبر ایران علیرضا کریمی، کشتی‌گیر وزن 86 کیلوگرم تیم ملی را به حضور پذیرفت و به او گفت: « آقا جان کار بزرگی کردی. این کاری که شما کردی از صنف کار پوریای ولی است.»

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل نیز یک فایل تصویری خطاب به علیرضا کریمی منتشر کرده و به او گفت "ستمگرانی که به تو گفتند بباز،‌ به خاک خواهند افتاد."

خبرگزاری ایسنا 12 مارس 2018 به نقل ازموسی کمالی رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد نیروهای مسلح ایران گزارش کرد «با پیشنهاد ستاد کل نیروهای مسلح و موافقت فرمانده کل قوا (علی خامنه‌ای)، به منظور قدردانی از اقدام جوانمردانه ورزشکار قهرمان علیرضا کریمی در حمایت از مردم فلسطین، او از خدمت سربازی معاف شد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size