تیم ملی فوتبال ایران 2 بر 1 الجزایر را شکست داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

تیم‌ ملی فوتبال ایران در ادامه دیدارهای تدارکاتی خود برای حضور در جام جهانی روسیه، روز سه‌شنبه 27 مارس 2018 در اتریش به مصاف تیم ملی الجزایر رفت و حریف خود را با نتیجه 2 بر 1 شکست داد.

با توجه به همگروه شدن ایران و مراکش در جام جهانی روسیه، ایران پس از بازی با تونس، به مصاف الجزایر دیگر همسایه مراکش رفت تا با سبک بازی این تیم بیشتر آشنا شود. ایران اگر چه بازی را مقابل الجزایر با حساب 2 بر یک پیروز شد ولی پیش از آن با یک گل از تونس شکست خورده بود.

تیم الجزایر
تیم الجزایر

قضاوت دیدار ایران و الجزایر که در ورزشگاه یو پی سی آرنا شهر گراتس اتریش برگزار شد، بر عهده یک داور اتریشی به نام جولین وان برگر بود. تیم ایران توانست نیمه اول را با حساب دو بر صفر به سود خود به پایان ببرد. گل‌های شاگردان کارلوس کیروش را سردار آزمون در دقیقه 11 و مهدی طارمی در دقیقه 19 به ثمر رساندند.

در نیمه دوم تیم ملی الجزایر توانست در دقیقه 56 و با ضربه سر فاروق شافعی یکی از گل‌های خورده را جبران کند.

نکته قابل توجه این بازی، کاپیتانی تیم ملی ایران توسط بازیکنانی بود که در مقابل یک تیم اسرائیلی به میدان رفته بودند. در آغاز بازی احسان حاج صفی کاپیتان ایران بود و با شروع نیمه دوم، مسعود شجاعی جانشین سعید عزت‌اللهی شد و حاج صفی بازوبند کاپیتانی ایران را به بازوی شجاعی بست.

تیم ایران
تیم ایران

مسعود شجاعی پس از ماه‌ها محرومیت برای حضور در اولین بازی تیم ملی فوتبال ایران در سال شمسی جدید از سوی کارلوس کیروش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد و به عنوان کاپیتان در مقابل تیم ملی فوتبال تونس به میدان رفت. در این بازی که روز جمعه 23 مارس 2018 برگزار شد، ایران با نتیجه 1 بر صفر بازی را به حریف واگذار کرد.

محمد علی پورمختار، نماینده شهر کبودرآهنگ در مجلس ایران، یکشنبه 25 مارس 2018 در واکنش به حضور مسعود شجاعی در بازی تیم‌های ملی ایران و تونس، اعلام کرد: «پس از تعطیلات نوروزی مجلس در قالب طرح سوال از وزیر ورزش و جوانان پیرامون این موضوع سوال خواهیم کرد و وزیر باید در این باره پاسخگو باشد.»

مسعود شجاعی و احسان حاج‌صفی دو بازیکن ملی‌پوش ایرانی، چهارشنبه 2 آگوست 2017 به همراه تیم پانیونیوس یونان در مقابل تیم مکابی اسرائیل بازی کردند. این دو بازیکن در حالی مقابل این تیم اسرائیلی حاضر شدند که در طی چهار دهه گذشته مقامات ورزشی و سیاسی ایران به هیچ ورزشکاری اجازه رویارویی با ورزشکاران اسرائیلی را نداده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید