توپ افتتاحیه جام‌جهانی 2018 تا ساعاتی دیگر به فضا خواهد رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدار افتتاحیه جام جهانی 2018، میان سعودی و روسیه، که قرار است 14 ژوئن در استادیوم Luzhniki مسکو برگزار شود، توسط یک توپ استثنایی که تاکنون هیچگاه نظیر آن دیده نشده، برگزار خواهد شد.

پیش بینی می‌شود که دیدار افتتاحیه جام جهانی را بیش از 3 میلیارد نفر از طریق کانال‌های تلویزیونی مشاهده کنند.

این توپ را قرار است بعد از ظهر چهارشنبه بیست ویکم مارس، Oleg Artemyev، فضانورد روسیه، به مرکز فضانوردی «بایکونور» در قزاقستان ببرد و از آنجا توسط موشک Soyuz روسیه به ایستگاه فضایی بین‌المللی در فاصله 400 کیلومتری زمین منتقل شود.

این توپ به مدت یک ماه آنجا باقی خواهد ماند. سپس در ماه مه آینده، توسط Anton Shkaplerov ، فضانورد دیگر روس، به زمین باز گردانده خواهد شد، تا بعد از آن به استادیوم Luzhniki برای انجام بازی افتتاحیه، منتقل شود.

توپ جام جهانی 2018، در حدود پنج ماه پیش، توسط شرکت آدیداس از آن رونمایی شد و نام آن را Telstar خواندند. از آن زمان تاکنون، به عنوان ستاره کانال‌های تلویزیون درآمد و گزارش‌های زیادی درباره آن منتشر شد.

شرکت آدیداس اعلام کرده است که توپ جدید این کمپانی برای استفاده در جام جهانی 2018 روسیه تدارک، از وجود یک میکروچیپ بهره می‌برد که با استفاده از آن می‌توان سرعت حرکت توپ در کنار سایر فاکتورها نظیر مسیر حرکت توپ در هوا را دریافت و آن را تحلیل کرد.

17 نوامبر گذشته، ویدیویی درباره این توپ تهیه شد که در آن شماری از بازیکنان از جمله مسی، در یک نمایش تبلیغاتی به توپ ضربه می‌زنند.

رونالد روملر، مدیر بخش تجهیزات فوتبال در شرکت آدیداس گفته است:« توپ جام جهانی Telstar یکی از مشهورترین توپ‌های جام جهانی در طول دوره‌های گذشته است، چرا که طرح توپ فوتبال را تا ابد تغییر داد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید