رونالدو ویدیویی از غوطه دمشق منتشر کرد.. «تسلیم نشوید»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کریستیانو رونالدو ستاره تیم فوتبال رئال مادرید اسپانیا، سه‌شنبه 13 مارس در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر، ویدیویی از قلب غوطه شرقی دمشق و ویرانی‌های آن منتشر کرد؛ منطقه‌ای که در معرض حملات شدید نیروهای سوریه دولتی و متحدانشان قرار دارد.

این ستاره فوتبال پرتغالی در اقدامی به منظور اعلام همبستگی با این منطقه که شاهد خونبارترین روزهای خود است، به حجم ویرانی‌ها در غوطه شرقی دمشق اشاره کرده و نوشته است: «قوی باشید، تسلیم نشوید».

او توئیت خود را با هشتگ #7WordsForSyria همراه و به سازمان @SavetheChildren اشاره کرده است.

این نخستین بار نیست که رونالدو با رنج‌های مردم سوریه، اعلام همبستگی می‌کند. او سال گذشته ویدیویی از کودکان سوریه منتشر کرده و از جامعه جهانی خواسته بود برای محقق کردن آرزوهایشان، اقدام کند.

حمله نیروهای دولتی سوریه به منطقه غوطه شرقی که در کنترل مخالفان قرار دارد، از بیش از دو هفته پیش آغاز شده است. بنا بر اعلام دیدبان حقوق بشر سوریه، این حمله تا کنون به کشته شدن بیش از 1160 غیر نظامی انجامیده که حدود 240 تن از آن‌ها کودک هستند.

نیروهای دولتی سوریه، شنبه موفق به تقسیم منطقه غوطه شرقی به سه منطقه دوما وحومه شمالی آن تحت کنترل جیش الاسلام، حرستا و حومه غربی آن تحت کنترل گروه احرار الشام و دیگر شهرکها و روستاها تحت کنترل گردان الرحمن شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید