اتحادیه جهانی کشتی میزبانی مسابقات جام جهانی را از ایران گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

فیلا، اتحادیه جهانی کشتی با ارسال نامه‌ای به فدراسیون کشتی ایران اعلام کرد، مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی که بنا بود در روزهای 12 و 13 آوریل 2018 در ایران برگزار شود، لغو شده است.

خبرگزاری ایرنا روز سه‌شنبه 13 مارس 2018 به نقل از فدراسیون کشتی ایران گزارش کرد در نامه اتحادیه جهانی به فدراسیون کشتی ایران اعلام شده که با توجه به مسائل پیش آمده و شرایط فعلی فدراسیون کشتی ایران، امکان برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی روزهای 12 و 13 آوریل 2018 که بنا بود در اهواز برگزار شود، فراهم نیست.

اتحادیه جهانی این موضوع را به فدراسیون های ملی دیگر کشورهای شرکت‌کننده در جام جهانی نیز اعلام کرده و مسابقات رسما لغو شد.

خبرگزاری ایرنا گزارش کرد با توجه به برگزار نشدن رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی در اهواز، تیم ملی کشتی آزاد نیز در مسابقات جام جهانی آمریکا شرکت نمی‌کند.

در پی محروم شدن یک مربی و یک ورزشکار ایرانی به دلیل شکست عمدی مقابل ورزشکار روس برای روبرو نشدن با نماینده اسرائیل، رسول خادم، رئیس فدراسیون کشتی ایران از سمت خود استعفا کرد. خادم روز دوشنبه 19 فوریه 2018 با انتقاد از سیاست‌ پنهان‌کاری ایران در زمینه رویارویی با اسرائیل گفته بود که اگر ایران خواهان روبرو شدن ورزشکارانش با اسرائیل نیست، "پس پنهانی به حریف پیشین باختن و برای تهیه گواهی بیماری یا ضرب‌خوردگی، به درمانگاه‌ها و پزشکان در خارج از کشور مراجعه کردن چه معنایی دارد؟ "

علیرضا کریمی در مسابقات زیر 23 سال جهان در لهستان به درخواست مربی‌اش مسابقه‌ای را که سه بر صفر پیش بود، با حساب 14 بر 3 به حریف روس خود واگذار کرد تا در دور بعد با حریف اسرائیلی روبرو نشود. این موضوع موجب محرومیت 6 ماهه کریمی از حضور در همه میادین ورزشی شد. مربی او نیز 2 سال از حضور در مسابقات مختلف محروم شد.

در پی استعفای رسول خادم، رؤسای هیات‌های استانی کشتی در ایران نیز استعفا کردند. در سوی مقابل رهبر ایران علیرضا کریمی، کشتی‌گیر وزن 86 کیلوگرم تیم ملی را به حضور پذیرفت و به او گفت: « آقا جان کار بزرگی کردی. این کاری که شما کردی از صنف کار پوریای ولی است.»

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل نیز یک فایل تصویری خطاب به علیرضا کریمی منتشر کرده و به او گفت "ستمگرانی که به تو گفتند بباز،‌ به خاک خواهند افتاد."

خبرگزاری ایسنا 12 مارس 2018 به نقل ازموسی کمالی رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد نیروهای مسلح ایران گزارش کرد «با پیشنهاد ستاد کل نیروهای مسلح و موافقت فرمانده کل قوا ( علی خامنه‌ای)، به منظور قدردانی از اقدام جوانمردانه ورزشکار قهرمان علیرضا کریمی در حمایت از مردم فلسطین، او از خدمت سربازی معاف شد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید