وزیر کشور ایران بار دیگر بر ممنوعیت ورود زنان به استادیوم‌ ورزشی تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران، روز پنجشنبه 8 مارس اعلام کرد، ممنوعیت زنان از حضور در ورزشگاه‌ها برای تماشای فوتبال همچنان جاری است.

پس از دیدار رئیس فیفا از ایران و ملاقات با حسن روحانی رئیس جمهوری ایران رئیس فیفا در مصاحبه‌ای گفت که روحانی به وی وعده داد که ممنوعیت حضور زنان در ورزشگاههای فوتبال را بردارد اما اکنون وزیر کشور بر ادامه این ممنوعیت تاکید کرد.

وزیر کشور ایران از مردم بویژه زنان خواسته است که این ممنوعیت را بپذیرند.

وزیر کشور ایران، گفت: «برای تماشای بازی فوتبال این ممنوعیت همچنان جاری است و کسانی که به آنجا مراجعه کرده بودند پلیس مانع حضورشان در ورزشگاه شد.»

به گزارش خبرگزاری ایسنا، وزیر کشور ایران گفته است که در رشته‌های دیگر ورزشی مانند بسکتبال «وزارت ورزش با هماهنگی‌هایی که انجام داده» توفیقاتی داشته که زنان بتوانند با رعایت «شئونات» در ورزشگاه حاضر شوند. او گفت این امکان اما هنوز برای رشته فوتبال مردان وجود ندارد.»

تعدادی از رهبران مذهبی ایران از جمله آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، بارها مخالفت شدید خود را با آزادی ورود زنان به استادیوم‌های ورزشی ایران اعلام کرده و ورود زنان به ورزشگاه‌ها را امری انحرافی و غیر اخلاقی می‌خوانند.

بنا به گزارش خبرگزاری دانشجویی ایران ایسنا، مکارم شیرازی تصریح کرده بود: «این طرح در دولت قبل نیز مطرح شد، اما هم رهبری و هم مراجع مخالفت کردند و باز هم متاسفانه برخی با وجود اطلاع از این کار به دنبال تصویب آیین‌نامه هستند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید