نامه شماری از کشتی‌گیران ایرانی به خامنه‌ای برای اجازه‌یافتن مسابقه با حریفان اسرائیلی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

شماری از کشتی گیران و اعضای کادر تیم ملی کشتی ایران با نوشتن نامه‌ای به خامنه‌ای، رهبر ایران، خواستار احازه یافتن رویارویی با ورزشگاران اسرائیلی شدند. در این نامه آمده است که در صورت حل نشدن این مشکل، ورزش ایران ممکن است با خطر محرومیت و تعلیق روبرو شود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، در بخشی از نامه‌ای که سایت فدراسیون کشتی منتشر کرده آمده است:« امروز با قدرت گرفتن مناسبات سیاسی رژیم صهیونیستی در کمیته بین المللی المپیک، کشتی و ورزش ایران با مسئله محرومیت‌های سنگین و تعلیق رشته‌های ورزشی، بسیار متفاوت از شرایط قبل مواجه می‌باشد. دغدغه مهمی که رفع نشدن آن، هر لحظه ممکن است منجر به تعلیق کشتی و ورزش کشور شود».

در ادامه این نامه آمده است:«تمامی کشتی‌گیران و ورزشکاران ملی خواستار آن هستند، که باتوجه به شرایط جدیدی که در فضای مدیریتی ورزش در دنیا شکل گرفته و خطر محرومیت‌های پیاپی، که قهرمانان و مربیان ملی ما را تهدید می‌کند، و صد البته مطمئن هستیم این وضعیت به هیچ‌ وجه مدنظر حضرتعالی نیز نمی‌باشد، دستور فرمایید شورای عالی امنیت ملی، با ابلاغ این موضوع مهم، به دستگاه دیپلماسی کشور و تشکیل تیمهای دیپلماسی، با ورود به کمیته بین المللی المپیک، جلودار حمایت از عرصه افتخارافرینی برای کشور عزیزمان ایران و قهرمانان ملی‌اش باشند.در واقع لازم است این مراجع، تمام تلاش خود را به کار بندند تا موضوع محرومیت ورزشکار، مربی، کشتی و ورزش کشور را، در صورت عدم مبارزه با کشتی‌گیران و ورزشکاران عاریتی رژیم صهیونیستی، از طریق مذاکره و تعاملات مستقیم و غیرمستقیم و سایر ابزارهای دیپلماتیک با کمیته بین المللی المپیک و نیز رایزنی با سایر کشورهای اسلامی و دارای مواضع مشترک در جهان برطرف نمایند، تا ضمن حفظ سیاست‌های نظام سیاسی و اعتقادی کشور، موضوع اعمال محرومیت‌ها که بعنوان ابزاری جهت تخریب مسیر کسب افتخار قهرمانان ملی کشور، اسباب سوء استفاده قدرتهای سیاسی حاکم بر کمیته بین المللی المپیک گردیده است، متوقف شود.دستور اقدام عاجل از سوی حضرتعالی در این زمینه به شورای عالی امنیت ملی، موجب آرامش‌خاطر ما فرزندان و سربازان ایران زمین است».

رسول خادم، رئیس فدراسیون کشتی و سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ایران، در حدود دو هفته پیش، به دلیل همین مسئله که باعث محرومیت یک کشتی‌گیر ایرانی شده بود، به طور رسمی از سمتش استعفا داد.

پس از شکست عمدی «علیرضا کریمی»، کشتی گیر تیم زیر23 سال ایران مقابل حریف روسی برای روبرو نشدن با رقیب اسرائیلی در رقابت‌های قهرمانی جهان در لهستان موجب شد کمیته بین المللی المپیک به اتحادیه جهانی کشتی دستور دهد این موضوع را به صورت ویژه پیگیری کنند.

علیرضا کریمی و حمیدرضا جمشیدی، مربی این کشتی گیر در پی این حادثه، به ترتیب به شش ماه و دو سال از حضور در میادین کشتی محروم شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید