.
.
.

تعلیق کُشتی ایران جدی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری ایسنا جمعه 17 فوریه در گزارشی نوشت که گویا طی هفته گذشته، اصرار کمیته بین المللی المپیک بر اتحادیه جهانی کشتی برای طرح بحث تعلیق کشتی ایران بسیار جدی بوده و احتمالا کشتی ایران به مدت حدود یکسال از تمامی رقابت‌های بین المللی محروم خواهد شد.

بنا بر این گزارش، کمیته بین المللی المپیک، انتظار دارد موضوع تعلیق ورزش ایران به دلیل عدم رویارویی با ورزشکاران اسرائیلی، با اعلام رای محرومیت کشتی گیران ایران از حضور در میادین بین المللی ابعادی جهانی علیه ورزش ایران را به خود بگیرد.

همچنین موضوع محروم شدن علیرضا کریمی کشتی گیر ایرانی و مربی‌اش نیز حدوداً قطعی است و به احتمال فراوان این دو نفر نیز برای مدتی از حضور در میادین کشتی محروم خواهند شد.

علیرضا کریمی حدود دو ماه پیش در رقابت‌های کشتی امیدهای جهان که آذرماه سال جاری در کشور لهستان برگزار شد، با هدف عدم رویارویی با حریف اسرائیلی، مقابل کشتی‌گیر روس شکست خورد و همین امر باعث شد تا مجامع جهانی به کشتی ایران ورود کنند.

رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی ایران برای بررسی این موضوع تاکنون دوبار راهی کشور سوئیس مقر اتحادیه جهانی کشتی شده و مذاکراتی را با مسئولان بلندپایه کشتی جهان داشت. به همین دلیل این موضوع حدود دو ماه به تعویق افتاد.

ایسنا در این باره نوشته است: «در واقع این آخرین تلاش‌های خادم برای جلوگیری از تعلیق کشتی ایران است».