فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • رسوایی پزشک آمریکایی به استعفای دست‌جمعی فدراسیون ژیمناستیک این کشور منجر شد

  منبع: دبی-العربیه.نت

  به دنبال رسوایی لاری نصار، پزشک تیم ملی ژیمناستیک آمریکا و محکوم شدنش در پرونده تجاوز به ده‌ها ورزشکار دختر این رشته ورزشی در سال‌های گذشته، تمامی اعضای فدراسیون ژیمناستیک آمریکا از مقام خود استعفا دادند.

  دادگاه آمریکا دو روز پیش، نصار پزشک تیم ملی آمریکا را به اتهام تجاوز به ورزشکاران زنی در تیم ملی در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان، به 175 سال حبس محکوم کرد.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، کمیته المپیک آمریکا، برای تصحیح اشتباهات پیش‌آمده، یک «نقشه راه» شامل شش اقدام از جمله استعفای اعضای فدراسیون ژیمناستیک، در پیش گرفت.

  اتحادیه ژیمناستیک آمریکا، روز شنبه بیست و هفتم ژانویه، در بیانیه‌ای اعلام کرد که پنج درخواست کمیته المپیک از جمله استعفای دست جمعی را اجرا خواهد کرد.

  بنابراین گزارش فدراسیون ژیمناستیک آمریکا در سال 2015 به این فساد اخلاقی پی برده بود، اما باز هم اجازه فعالیت به نصار را تا سال 2016 داده بود.

  در پرونده رسوایی ژیمناستیک آمریکا، بیش از 150 زن و دختر در رده‌های سنی مختلف، علیه لاری نصار مربی تیم ملی این کشور، شکایت کردند. برخی از این ورزشکاران مورد تجاوز قرار گرفته، به قهرمانی در رقابت‌های المپیک دست یافته بودند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران