.
.
.

لباس‌های «بی‌طرفانه» ورزشکاران روسیه در المپیک زمستانی!

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

لباس ورزشکاران روسیه در المپیک زمستانی که قرار است ماه آینده برگزار شود، به رنگ خاکستری بدون هیچ گونه شعار ملی خواهد بود.

ورزشکاران کشور روسیه، به دلیل اتهام استفاده از مواد نیروزها، به صورت «مستقل» مشارکت خواهند و حق شرکت با نام روسیه را به دلیل محرومیت این تیم، نخواهند داشت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکتی که لباس بازیکنان روسیه را برای مشارکت در المپیک زمستانی فراهم کرده گفته که تنها نوشته روی لباس « ورزشکاران المپیک از روسیه» خواهد بود.

شرکت «زاسپورت» که لباس تیم‌های ملی روسیه را تهیه می‌کند در بیانیه‌ای گفت:« لباس بی‌طرفانه بازیکنان روس، هیچ شعاری را نخواهد داشت نه پرچم و نه عقاب دو سر که در پرچم روسیه وجود دارد».

در بیانیه همچنین آمده است که لباس‌ها، با قوانینی که کمیته المپیک قرار داده است، مطابقت دارد.

کمیته بین المللی المپیک در پنجم دسامبر اعلام کرد: با توجه به اتهامات وارده مبنی بر دوپینگ ورزشکاران روسیه، تیم ملی این کشور از شرکت در المپیک زمستانی پیونگ چانگ کره جنوبی محروم می شود.

بنا بر اعلام کمیته بین المللی المپیک، ورزشکاران روسی که آزمایش دوپینگ آنها منفی است می توانند مستقل و تحت عنوان ورزشکاران المپیک از روسیه در المپیک زمستانی 2018 که قرار است ماه آینده در کره جنوبی برگزار شود، شرکت کنند.