.
.
.

درخواست حذف ایران و جایگزینی ایتالیا به جای آن در جام‌جهانی 2018

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه‌های ایتالیایی روز سه‌شنبه نهم ژانویه خواستار حذف ایران از جام جهانی 2018 روسیه و جایگزینی ایتالیا شدند.

به گزارش دو سایت‌های ایتالیایی «اسپورت فیر» و «لیبرو کوئیوتیدیانو» در پی مصاحبه مسعود شجاعی با روزنامه «ال‌پایس» اسپانیا مشخص شد که فدراسیون فوتبال ایران قوانین فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) را نقض و دولت ایران در امور فدراسیون فوتبالش دخالت سیاسی کرده و به همین دلیل فیفا باید ایران را از جام جهانی 2018 روسیه کنار بگذارد تا ایتالیا شانس حضور در جام بیست‌ویکم به جای ایران را داشته باشد.

پیش از این برخی رسانه‌های ایتالیایی مدعی شده بودند ایران و چند کشور عربی باید از جام جهانی 2018 کنار گذاشته شوند.

گفتنی است که مسعود شجاعی بازیکن تیم پانیونیوس یونان پس از بازی مقابل نماینده اسرائیل در رقابت‌های لیگ اروپا دیگر به تیم ملی دعوت نشد و گفته شد دلیل این موضوع فنی بوده است.

اما خود شجاعی و شماری از ناظران فوتبال ایران بر این باروند که انگیزه‌های سیاسی برای دعوت نکردن از شجاعی پشت این موضوع پنهان مانده است.

سایت ایتالیایی«اسپورت فیر» با اشاره به این اظهار نظر اخیر شجاعی 33 ساله که گفته بود«مادرم هرگز نتوانسته بازی من را از نزدیک در ورزشگاه ببیند. ما تنها کشور در جهان هستیم که بانوان اجازه حضور در ورزشگاه را ندارند»، دولت ایران را به دخالت در امور فدراسیون فوتبال محکوم کرد و معتقد است فیفا باید ایران را از جام جهانی 2018 کنار بگذارد.

«لیبرو کوئیوتیدیانو» دیگر سایت ایتالیایی نیز با اشاره به دلایل مشابه ذکر شده نوشت؛ مسعود شجاعی بنا به دلایل غیرورزشی از پوشیدن پیراهن تیم ملی کشورش منع شده است. با این تفاسیر فیفا می‌تواند ایران را به دلیل نقض قوانین با مجازات‌هایی روبه‌رو کند و حتی از جام جهانی 2018 اخراج کند.