فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • بارسلونا بیش از 250 میلیون یورو در خزانه لیورپول قرار داد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  فیلیپ کونتینو بازیکن برزیلی لیورپول انگلیس، بالاخره پس از ماه‌ها کش و قوس از این تیم جدا شد و به بارسلونای اسپانیا رفت. مبلغ اعلام شده این انتقال 160 میلیون یورو اعلام شد.

  به گزارش العربیه در پی این معامله، مبلغی که بارسا طی هفت سال و نیم، بابت انتقال سه بازیکن به خزانه لیورپول منتقل کرده، به 266 میلیون یورو رسید.

  بارسلونا، طی سال‌های گذشته، خافیر ماسکیرانو و لویس سوارز را از تیم لیورپول خریداری کرده بود.

  بر اساس این گزارش، تیم بارسلونا در تابستان 2010، در مقابل دریافت 24 میلیون یورو، ماسکیرانو را به تیم خود جذب کرد تا جانشین یحیی توره بازیکن ساحل عاجی شود. توره بعدها به منچستر سیتی منتقل شد.

  در فصل 2013-2014 لالیگای اسپانیا، در پی ناکامی بارسلونا، تاتا مارتینو مربی آن زمان بارسلونا به فکر جذب سوارز افتاد تا این بازیکن، مثلث رویایی نیمار، مسی، سوارز معروف به (MSN) را کامل کند.

  لورپول از این معامله انتقال، 85 میلیون یورو کسب کرد. سوارز تا آن زمان، بزرگترین خرید تاریخ بارسلونا شمرده شد. سوارز پیشتر با مبلغ 22 میلیون یورو، از آژاکس آمستردام هلند به لیورپول منتقل شده بود.

  اما کونتینیو برزیلی که انقالش به بارسلونا روز گذشته، به طور رسمی اعلام شد، در تابستان 2013 با مبلغ 8 میلیون پوند، از اینترمیلان ایتالیا به لیورپول پیوست. او طی این چهار سال 51 گل برای لیورپول به ثمر رساند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران