.
.
.

محمد صلاح بهترین بازیکن آفریقا شناخته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد صلاح ستاره لیورپول و تیم ملی فوتبال مصر، در مراسمی که توسط کنفدراسیون فوتبال آفریقا برگزار شد، به عنوان بهترین بازیکن این قاره در سال 2017 شناخته شد.

به گزارش العربیه، کنفدراسیون فوتبال آفریقا به این مناسبت مراسمی در حضور بازیکنان نامزد دریافت جایزه بهترین بازیکن این قاره و شماری از مقامات وزرشی، در آکرا پایتخت غنا برگزار شد.

علاوه بر محمد صلاح، سادیو مانی بازیکن سنگالی وهم‌تیمی وی در لیورپول و پیر ایمیریک اوبامیاگ، بازیکن اهل گابن و ستاره دورتموند آلمان، برای کسب این جایزه بایکدیگر رقابت کردند.

محمد صلاح، دومین بازیکن مصری است که به این جایزه دست می‌یابد. پیش از او، محمود الخطیب، این جایزه را در سال 1983 دریافت کرده بود.

صلاح بزرگترین نقش را در صعود تیم ملی کشورش به جام جهانی 2018 روسیه داشت. مصر آخرین بار، در سال 1990 به جام جهانی، راه یافته بود.

وی دو گل سرنوشت ساز تیم ملی مصر در برابر کنگو که با نتیجه (2-1) به پایان رسید به ثمر رساند. این نتیجه به صعود تیم ملی مصر به جام جهانی انجامید.

در لیورپول نیز، صلاح بهترین گلزن این تیم انگلیسی شناخته شد. او هم اکنون با 17 گل زده، در صدر گلزنان لیگ برتر انگلیس قرار دارد.