.
.
.

برای جلوگیری از تحریم جام‌جهانی؛ قطر در حال بررسی مجوز مشروبات الکلی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هیاتی از فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) و برخی از شرکت‌های مشروبات الکلی پشتیبان مالی آن، اوایل سال میلادی آینده، به دوحه پایتخت قطر خواهند رفت تا درباره ایجاد جایگاه‌هایی در اطراف استادیوم‌های فوتبال برای ارائه مشروبات الکلی در جریان جام جهانی سال 2022 مذاکره کند.

روزنامه بریتانیایی «سان» در شماره روز چهارشنبه 27 دسامبر 2017 خود نوشت که هیئت فیفا و نماینده یکی از شرکت‌های آبجو سازی از حامیان مالی رقابت‌های جهانی فوتبال، از کمیته پروژه‌ها و میراث قطر خواست جایگاه‌هایی برای ارائه مشروبات الکلی به تماشاگران در نزدیکی استادیوم‌های بازی‌های جام جهانی، ایجاد کند.

این روزنامه بریتانیایی به نقل از حسن الذوادی رئیس پیشین کمیته پروژه‌ها و میراث قطر گزارش داد که گفته بود مشروبات الکلی در دسترس مردمی خواهد بود که از کشورهایی مشخص برای تماشای بازی‌های جام جهانی فوتبال، به قطر سفر می‌کنند. اما یک مقام مسئول در فدراسیون فوتبال بریتانیا که خواسته نامش فاش نشود، به قطر درباره احتمال تحریم جام جهانی از سوی غربی‌ها هشدار داد.

این مقام مسئول گفت: «قطر جایگاه‌هایی برای ارائه مشروبات الکلی به تماشاگران ایجاد خواهد کرد اما این جایگاه‌ها حدود یک ساعت از استادیوم‌ها فاصل دارد. این مساله کمکی به تماشاگران نمی‌کند. بر این باورم که حامیان مالی این مساله را حل و فصل خواهند کرد اما در غیر این صورت، اکثر تماشاگران، جام جهانی را تحریم خواهند کرد».

این در حالی است که یک مقام مسئول در فدراسیون جهانی فوتبال «که نام او را هم روزنامه سن ذکر نکرده» به تماشاگران قول داده راه حلی برای این مساله پیدا خواهد شد.