فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • بوفون: تا 80 سالگی بازی خواهم کرد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  جان لوئیجی بوفون دروازه‌بان باسابقه تیم ملی ایتالیا و باشگاه‌ یوونتوس، اعلام کرد که او آماده است برای تیم ملی کشورش، تا هشتاد سالگی بازی کند.

  بوفون درحالی این اظهارات را بیان می‌کند که پس از ناکامی تیم ملی ایتالیا در راهیابی به جام جهانی 2018 روسیه، دروازه‌بان اسطوره‌ای آبی‌ها، از بازی‌های بین‌المللی کناره گیری کرد.

  بوفون اما در پاسخ به سوال روزنامه آلمانی دیر اشپیگل، درباره آینده‌اش در تیم ملی فوتبال ایتالیا گفت:« من هم نمی‌دانم چگونه به این سوال پاسخ دهم؛ احساس می‌کنم یک سرباز هستم؛ اگر نیاز به من باشد، همیشه آماده لبیک گفتن به ندای تیم ملی و باشگاه هستم، حتی اگر در عمر 80 سالگی باشم؛ به سرعت تمرین می‌کنم و وارد زمین می‌شوم».

  تیم ملی ایتالیا، پس از شصت سال حضور مستمر در جام‌های جهانی، این بار از راه‌یابی به جام جهانی 2018 روسیه بازماند.

  بوفون تاکنون در جام‌های جهانی 1998 فرانسه، 2002 کره جنوبی، 2006 آلمان که در آن قهرمان شد، 2010 آفریقای جنوبی، و2014 در برزیل، شرکت داشته است.

  او امیدوار بود، با حضور در جام جهانی 2018، رکوردی تاریخی مشارکت در جام‌های جهانی را مال خود کند.

  دروازه‌بان تیم ملی ایتالیا اکنون به همراه لوتر ماتیوس بازیکن تیم ملی آلمان، پنج بار حضور در جام‌های جهانی را دارد.

  بوفون در صورت بازگشت از تصمیمش در کناره‌گیری از بازی‌های ملی، تنها به 10 بازی در تیم ملی ایتالیا نیاز دارد تا رکورد بیتشرین بازی ملی را که در اختیار احمد حسن مصری است، به خود اختصاص دهد. احمد حسن 184 بازی برای تیم ملی مصر بازی کرده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران