.
.
.

«خائن فرانسه» در برابر ایران بازی خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امین حاریث جوان بيست ساله‌ مراكشی که در تیم شالکه 04 آلمان بازی می‌کند از سوی فرانسوی‌ها «خائن» خوانده می‌شود دلیل آن هم این است که وی تا چندی پیش در تیم ملی جوانان فرانسه و نیز زیر 21 سال این کشور بازی کرد اما ناگهان تصمیم گرفت که در تیم ملی کشور پدریش یعنی مراکش بازی کند.

او به رغم اینکه در فرانسه متولد شد و در آکادمی فوتبال پاری‌سن ژرمن فرانسه الفبای فوتبال را یاد گرفته بود، ناگهان در سپتامیر گذشته، تأکید کرد که وی در جام جهانی 2018 به همراه تیم ملی مراکش به میدان خواهد رفت.

مراکش به همراه، ایران، پرتغال و اسپانیا، در گروه B جام جهانی 2018 روسیه قرار دارد.

حاریث که اکنون به عنوان زین‌الدین زیدان کوچک معروف شده است، در سن پانزده سالگی فوتبال خود را در دنیای حرفه ای به طور رسمی آغاز کرد و توجهات زیادی را به خود جلب کرد.

وی درباره انتخاب تیم ملی مراکش گفت: «این تصمیم برای من آسان نبود. من یک خانواده بزرگ دارم. والدینم مراکشی هستند و برخی جزئیات باعث شد مراکش را ترجیح بدهم.» به رغم استقبال مراکشی‌ها از تصمیم حاریت اما فرانسوی‌ها که امید زیادی به تبدیل حاریث به زیدانی دیگر بودند، او را «خائن» خطاب کردند.

این بازیکن که در تیم های ملی زیر 18 تا زیر 21 سال فرانسه بازی کرده و لقب زیدان کوچک را دریافت کرده بود، در نخستین تجربه پوشیدن پیراهن مراکش در بازی مقابل گابن از سوی هم تیمی هایش مورد تحسین واقع شد. تا کنون 2 بازی ملی در کارنامه او ثبت شده است.