.
.
.

پزشک تیم ملی ژیمناستیک آمریکا به آزار جنسی اعتراف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

لاری نصار پزشک سابق تیم ملی ژیمناستیک زنان آمریکا، به گناه خود در آزار جنسی شماری از اعضای تیم ملی اعتراف کرد.
بنا به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، نصار در هفت مورد آزار جنسی اعتراف کرد. این در حالی است که وی به 130 رفتار جنسی متهم است.

پیشتر، سه بازیکن تیم ملی زنان آمریکا به نام‌های گابرییل دوگلاس والکساندرا رایزمان و مکایلا مارونی، به آزار جنسی از سوی نصار اعتراف کرده بودند.

گفتنی است که 368 زن ورشکار در رشته ژیمناستیک آمریکا، تاکید کرده اند در ده سال گذشته زمانی که سن آنها کمتر از 13 سال بود، مورد آزار و اذیت جنسی از سوی مربیان خود، بویژه لورنس نصار پزشک تیم ملی آمریکا قرار گرفته اند.

نصار (53 ساله) پزشک تیم ملی ژیمناستیک دختران رد‌های سنی 12 تا 18 سال آمریکا در سال‌های 1986تا 2015 بود.

رسوایی وی زمانی آغاز شد که در سپتامبر 2016 خانم راچل دینولاندز ژیمناست آمریکایی در یک گفت‌وگوی تلویزیونی گفته که در 15 سالگی، از سوی نصار مورد آزار جنسی قرار گرفته است. پس از آن، شماری از بازیکنان ژیمناست آمریکایی جرأت یافتند که مسئله را علنی کنند و علیه مربی خود شکایت کنند.

در پی این حادثه، استیو پنی رئیس و مدیر اجرایی فدراسیون ژیمناستیک این کشور در واکنش به فشارهای فزاینده بر این سازمان در رابطه با رسوایی سوء استفاده جنسی دکتر سابق تیم ملی این کشور استعفا داد.

پلیس فدرال آمریکا گفته که تحقیقات آنها نشان داد که مربی ژیمناستیک بیش از 37 هزار عکس و ویدیو از صحنه های پورنوگرافی کودکان ژیمناستیک کار، نگهداری می‌کرده است.