.
.
.

فرصت 24 ساعته به 4 باشگاه بزرگ ایران از سوی کنفدراسیون آسیا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

از مهلت کنفدراسیون فوتبال اسیا به چهار باشگاه پرسپولیس، استقلال تهران، نفت تهران و تراکتور سازی تبریز، 24 ساعت باقی مانده است تا با همه بازیکنان شاکی و طلبکاران خود به تفاهم برسند، در غیر این صورت، این تیم‌ها از حضور در لیگ قهرمانان آسیا، محروم خواهند شد.

خبرگزاری ایسنا روز یکشنبه 29 اکتبر، گزارش داد، در پی برگزاری جلسه‌ای در سازمان لیگ فوتبال با حضور مدیران عامل چهار باشگاه استقلال، پرسپولیس تراکتورسازی و نفت، میزان بدهی هر یک از این تیم‌ها برای دریافت مجوز حرفه‌ای‌گری مشخص شد.

این تیم‌ها تا دوشنبه فرصت دارند که با حل مشکلات خود و پرداخت این بدهی‌ها، مجوز حرفه‌ای‌گری برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب کنند.

در لیست‌هایی که شب گذشته چهار نماینده ایران داده شد، میزان بدهی هر یک از تیم‌ها و افرادی که باید طلب آنها پرداخت شود، مشخص شده است.

بر این اساس باشگاه تراکتورسازی باید مبلغی حدود 4 میلیارد را به 30 شاکی پرداخت کند. آنها برای پرداخت این بدهی فقط تا دوشنبه مهلت دارند.

همچنین تعداد بدهکاران 2 باشگاه پرسپولیس و استقلال نیز در جلسه شنبه شب حدود 50 تا 70 نفر اعلام شده که روند کسب تفاهم این دو باشگاه با شاکیان به کندی پیش می‌رود و نگرانی جدی از کسب این تفاهمات وجود دارد.

پیش از این فتاحی مسوول برگزاری مسابقات لیگ ایران، بدهی پرسپولیس برای فرار از حذف شدن از لیگ قهرمانان آسیا را حدود 3 میلیارد تومان و بدهی استقلال را حدود 5 میلیارد تومان اعلام کرده بود.

در صورتی که این مهم رخ ندهد، اتفاقی بی سابقه در فوتبال ایران رخ خواهد داد و چهار نماینده باشگاهی ایران در لیگ قهرمانان آسیا از این مسابقات کنار گذاشته خواهند شد.