.
.
.

ویدیو...مسی آرژانتینی مسی ایرانی را ذوب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رضا پرستش، بدل ایرانی لیونل مسی که برای دیدار با این فوتبالیست سرشناس آرژانتینی به اسپانیا سفر کرده بود، با بی‌توجهی کامل مسی مواجه شد. این موضوع باعث هجوم کاربران ایرانی به صفحه لیونل مسی در اینستاگرام و فحاشی به او شد.

رضا پرستش، جوان 25 ساله ایرانی که از او با نام بدل لیونل مسی یاد می‌شود با هدف دیدار با مسی واقعی به بارسلون سفر کرد و دیدار تیم‌های بارسلونا و مالاگا را از روی سکوهای ورزشگاه نیوکمپ مشاهده کرد ولی تلاش‌های برای ملاقات با مسی به جایی نرسید. این موضوع باعث عصبانیت کاربران ایرانی فضای مجازی شد و هزاران نفر از آنها به صفحه اینستاگرام لیونل مسی حمله کرده و بیش از 80 هزار کامنت توهین‌آمیز نوشتند.

در فیلم کوتاهی که از تلاش مسی ایرانی برای دیدار با مسی آرژانتینی منتشر شده، رضا پرستش در مسیر حرکت خودروی حامل لیونل مسی ایستاد ولی مسی بدون توجه به او به مسیر خود ادامه داد؛ موضوعی که لبخند تلخی روی لب پرستش به جای گذاشت.

پرستش پیش از این ادعا کرده بود به دعوت لیونل مسی به اسپانیا رفته است؛ ادعایی که کم محلی لیونل مسی، عکس آن را نشان می‌دهد.
سایت روزنامه اسپانیایی "اسپورت" درباره حضور مسی ایرانی در نیوکمپ نوشت که رضا پرستش بنر بزرگی در دست داشت و روی آن نوشته بود «امروز دو مسی در ورزشگاه است. آیا یکدیگر را خواهیم دید؟ #رویای من را تحقق ببخش.» این موضوع نشان می‌دهد که حضور پرستش در اسپانیا به دعوت لیونل مسی نبود.

بی‌محلی لیونل مسی به رضا پرستش بیش از 80 هزار کامنت توهین‌آمیز برای او در پی داشت. هزاران کاربر ایرانی به زبان‌های مختلف از جمله فارسی به لیونل مسی و خانواده او توهین کرده و او را به دلیل بی‌محلی به بدل‌ ایرانی‌اش سرزنش کردند. این اولین بار نیست که صفحه لیونل مسی مورد هجوم کاربران ایرانی قرار می‌گیرد. پیش از این نیز لیونل مسی بارها به دلیل مختلف از سوی کاربران ایرانی مورد هجوم قرار گرفت. در سال 2013 و در پی همگروه شدن ایران با آرژانتین، نیجریه و بوسنی در جام جهانی 2014، بیش از 30 هزار کامنت توهین‌آمیز به زبان فارسی در صفحه مسی نوشته شد. مسی در پاسخ به توهین‌کنندگان نوشت: «بسیار برای این مردم، برای گفتن حرف‌هایی که دوستانه نیستند، متاسفم.»

پیش از حسن بهشتی‌پور تحلیلگر ارشد مسائل دیپلماسی ایران در یادداشتی که در پایگاه خبری خبرآنلاین درباره دلایل توهین کاربران ایرانی به لیونل مسی منتشر کرد، نوشت: «ناشی از سرخوردگی‌های اجتماعی و نوعی حقارت‌های درونی انسان‌هایی است که به همه چیز معترض هستند.»