.
.
.

ویدیو.. راز «قرص آبی‌رنگ» در جوراب مسی چیست؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در ویدیویی که وب‌سایت‌های جهانی از جمله یوتیوب منتشر کرد، لیونل مسی، ستاره بارسلونا در بازی شب گذشته با المپیاکوس یونان، یک قرص آبی رنگ را از جوراب خود درآورده و در دهانش قرار داد.

به گزارش سایت «روسیا الیوم » مسی در دقیقه هشت این دیدار، که سه بر یک به سود بارسلون به پایان رسید، یک قرص از جورابش درآورد و در دهانش قرار داد.

برخی گزارش‌های رسانه‌ای با پخش تصاویری، رنگ این قرص را آبی توصیف کردند. اما ساعاتی بعد ریکارد تورکیمادا، روزنامه نگار اسپانیایی، در گفت‌وگو با رادیو کاتالونیا، راز این مسئله را فاش کرد.

این روزنامه‌نگار گفته که مسی از یک قرص گلوکز استفاده کرده است. ستاره بارسلونا، آن را برای تقویت ماهیچه‌های خود استفاده می‌کند.

تورکیمادا گفته که ماهیچه‌ها در پانزده دقیقه ابتدایی شروع یک فعالیت ورزشی طاقت فرسا، بیشترین میزان جذب را دارند و مسی هم آگاه از این مسئله در همان دقیقه 10 بازی این قرص را که در قسمت بالایی جورابش پنهان کرده بود، خورد.

ارنستو والورده، مربی بارسلونا در کنفرانس خبری پس از مسابقه، درباره این حادثه گفت:« من نمی‌دانم که مسی قرص گلوکز استفاده کرده است، اما این امری شایع بین بازیکنان است».