.
.
.

با دو گل محمد صلاح مصر به جام جهانی را یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تیم ملی فوتبال مصر، شامگاه روز یکشنبه هشتم سپتامبر، با دو گل محمد صلاح، پس از 28 سال به جام جهانی راه یافت.

به گزارش العربیه، تیم ملی فوتبال مصر، شب گذشته در حضور بیش از هشتاد هزار تماشاگر، 2-1تیم ملی کنگو را در چارچوب مرحله مقدماتی شکست داد و از گروه پنجم راهی جام جهانی 2018 روسیه شد.

مصر برای راه‌یابی به جام جهانی، به پیروزی و کسب سه امتیاز این بازی نیاز داشت. نیمه نخست بازی دو تیم، بدون گل پایان یافت، اما در دقیقه 63، محمد صلاح بازیکن لیورپول انگلیس، گلزنی خود را برای تیم ملی کشورش آغاز کرد.

گل صلاح، آنچنان برای مصری‌ها خوشحال کننده بود، که تمامی بازیکنان ذخیر تیم ملی و شماری از خبرنگاران، درون زمین آمدند و با دیگر بازیکنان ابراز خوشحالی کردند.

خوشحالی مصری‌ها تا دقیقه 87 ادامه یافت تا اینکه ارنولد بوکا موتو، مهاجم کنگو یک گل وارد دروازه میزبان کرد و بازی را به تساوی کشاند، تا تحقق آرزوی مصری‌ها به سه دقیقه باقی‌مانده واگذار شود.

در دقیقه آخر و در حالیکه همه منتظر شنیدن سوت پایان بازی بودند، داور مسابقه یک جریمه پنالتی به سود تیم ملی مصر اعلام کرد. صلاح پشت توپ ایستاد و گل دوم مصر را به ثمر رساند.

مصر با این پیروزی 12 امتیازی شد و در صدر گروه خود ایستاد و کنگو نیز تنها یک امتیاز به دست آورد. مصر به این ترتیب دومین تیم آفریقایی راه یافته به جام جهانی 2018، پس از نیجریه است. پیش از مصر 13 کشور صعود خود به جام جهانی را ثبت کردند.

تیم ملی مصر تاکنون در سال‌های 1934و 1990، به جام جهانی راه یافته بود.

این تیم در مرحله ششم مقدماتی جام جهانی در آفریقا، با تیم ملی غنا روبرو خواهد شد که نتیجه آن هیچ تأثیری در وضعیت این دو تیم در گروه پنجم نخواهد داشت و یک دیدار تشریفاتی خواهد بود.