.
.
.

ویدیو.. اشک در چشمان پیکه؛ «آماده خداحافظی هستم»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جرارد پیکه مدافع تیم ملی اسپانیا و بارسلونای این کشور، شب گذشته پس از دیدار بدون تماشاگر تیمش در برابر لاس‌پالماس در چارچوب لالیگای اسپانیا که در پی درگیری پلیس با رأی دهندگان همه‌پرسی استقلال شهر کاتالونیا اتفاق افتاد، در کنفرانس خبری نتوانست خود را کنترل کند و به گریه افتاد.

پیکه که اهل کاتالونیا است، پیشتر مردم این منطقه را به رأی دادن برای جدایی از اسپانیا در همه‌پرسی روز یکشنبه، تشویق کرده بود. پس از آن پیکه به شدت از افراطی‌های اسپانیایی مورد حمله قرار گرفت و خولن لوپتگی مربی تیم ملی این کشور خواستند این بازیکن را از تیم ملی اخراج کند.

شب گذشته، همه‌پرسی «استقلال» در کاتالونیا، به درگیری میان پلیس و مردم این منطقه انجامید که در پی آن صدها نفر زخمی شدند.

به دنبال این درگیری، دیدار تیم‌های بارسلونا و لاس‌پالماس در ورزشگاه نیوکمپ، بدون تماشاگر برگزار شد.

پیکه در پاسخ به این شوال که همه‌پرسی «استقلال» چه تأثیری در بازی وی در تیم ملی اسپانیا خواهد داشت، با اظهار تأسف از برخورد پلیس با مردم کاتالونیا تأکید کرد که اگر حضور وی در تیم ملی، مشکلاتی را بری مربی، بازیکنان و مسئولین بوجود می‌آورد، وی حاضر است تیم ملی را حتی پیش از برگزاری جام جهانی 2018، ترک کند.

در همه‌پرسی شب گذشته کاتالونیا، نزدیک به 2.26 میلیون نفر، شرکت کردند که 90% آنها به جدایی از اسپانیا رأی دادند. دولت اسپانیا اعلام کرده که در پی درگیری میان مردم و پلیس، بیش از 800 نفر زخمی شدند.