.
.
.

فان خال: قطر با انتقال نیمار از بارسلونا «انتقام» گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

لویس فان خال، مربی برجسته فوتبال هلند، در پی انتقال نیمار از بارسلونا به پاری‌ سن‌ژرمن، به شدت به قطر حمله کرده و گفته که این کشور به دلیل عدم تمدید قرار داد با Qatar Airways، از این باشگاه انتقام گرفته است.

پاری‌ سن ژرمن، برای انتقال نیمار به تیم خود، 222 میلیون یورو تنها برای فسح قرار داد نیمار با بارسلونا، به این تیم پرداخت کرده‌اند. تیم فرانسوی که رئیس آن را یک قطری به عهده دارد، سپس کیلیان امباپه را با مبلغ 180 میلیون یورو، از موناکو به پاری‌ سن‌ژرمن آورد.

فان خال مربی سابق تیم‌های بارسلونا، منچستریونایتد و تیم ملی فوتبال هلند، در اظهاراتی که سایت 442 آن را منتشر کرد گفته است:« سیستم نقل و انتقالات، سیستم فاسدی است، اکنون چیزی نغییر نکرده، اما فساد آشکار شده است».

وی افزود: «موضوع نیمار را مثال بزنیم، قطری‌ها به خاطر فایده‌های فنی این بازیکن را با این مقدار پول، جذب نکردند، بلکه این انتقال انتقامی از سوی قطری‌ها به دلیل عدم تمدید اسپانسری Qatar Airways از سوی بارسلونا بود، این مسئله به ناصر الخلیفی (رئیس قطری باشکاه) و احساسات وی پس از نپذیرفتن تمدید قرار داد، باز‌می‌گردد».

مربی هلندی گفت:« 46 سال را در فوتبال گذراندم، نمی‌توانم به تنهایی چیزی را تغییر دهم، این مسئولیت فیفا و اتحادیه فوتبال اروپا است که این مشکل را برطرف کند، اما ظاهرا این باشگاه‌ها از دو اتحادیه جهانی و قاره‌ای فوتبال، قویتر هستند».

ژوزه ماریا بارتومیو، رئیس باشگاه بارسلونا، سال گذشته گفته بود که این باشگاه قرارداد اسپانسری با Qatar Airways را تمدید نخواهد کرد . وی این تصمیم را به دلایل «اجتماعی و سیاسی» در قطر پس از سال 2010، عنوان کرده است.