.
.
.

یک زن برای اولین بار رسما مسابقه‌ فوتبال مردان را سوت خواهد زد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بینیانا شتاینهاوس، داور زن آلمانی، قرار است برای نخستین یک مسابقه‌ فوتبال مردان در لیگ آلمان را امروز یکشنبه دهم سپتامبر، سوت بزند. تاکنون نه تنها در آلمان بلکه در تمامی لیگ‌های اروپایی، هیچگاه زنی این مسابقات را داوری نکرده است.

این مسابقه امروز یکشنبه، میان دو تیم هرتابرلین و وردبرمن، در برلین برگزار خواهد شد. میزبانان این دیدار، پانصد بلیط با نام داور مسابقه «شتاینهاوس» صادر کردند و جهت استقبال از داوری وی، این تعداد از بلیط‌ها را با نصف قیمت به زنان فروخته‌اند.

خانم شتاینهاوس، (35 ساله) گفته که پس از ناکامی در فوتبالیست شدن، به سمت داوری روی آورده است. پدر وی نیز تجربه‌ داوری داشته است.

وی در رقابت‌های فوتبال زنان در جام جهانی فوتبال زنان در 2011، المپیک 2012 و لیگ فوتبال قهرمان زنان اروپا در سال 2017، داوری کرده است.

کریم دیمتری بازیکن سابق فوتونا دوسلدورف گفته که خانم‌ها جایی در فوتبال مردان ندارند. وی پیشتر از سوی شتاینهاوس در جریان مسابقه با دوسلدورف در سال 2015، اخراج شده بود. دیمتری علاوه بر اخراج از مسابقه، به داوری برای مسابقات فوتبال زنان محکوم شد.

شتاینهاوس که دوست دختر هوارد ویپ داور سابق فوتبال انگلیس است در حدود ده سال پیش، داوری برای فوتبال مردان را آروزی خود اعلام کرده بود. وی درباره‌ی داوریش گفته است:« با سوت به دنیا آمده‌ام».