.
.
.

نکونام در پاسخ به کی‌روش: به‌خاطر پول مربی تیم ملی نشدم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جواد نکونام کاپیتان و مربی سابق تیم ملی فوتبال ایران، در واکنش به اظهارات کارلوس کی‌روش در خصوص دلیل ترک تیم ملی، گفته که خروج وی از کادر تیم ملی ایران، به خاطر پول نبوده است.

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، در پایان بازی با سوریه، به‌ علت پرداخت نشدن پاداش صعود به جام‌جهانی به کادر فنی و بازیکنان این تیم از وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال انتقاد کرد و دلیل اخراج جواد نکونام و سایر مربیان ایرانی تیم ملی در زمستان سال گذشته را اعتراض آنها به عدم دریافت مطالبات مالی عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری ایلینا، نکونام که هم اکنون مربیگری «خونه به خونه» را به عهده دارد، در واکنش به حرف‌های کارلوس کی‌روش اظهار داشت: دوست ندارم جواب کسى را بدهم ولى براى منافع کشورم نیاز هست که بگویم تمام تمرکزم را روی تیم خونه به خونه و موفقیت آن گذاشته‌ام. قصد نداشتم درباره بعضی مسایل حرف بزنم و این بار هم می‌خواستم سکوت کنم ولی از آنجا که خیلی‌ها در این‌باره از من سوال کردند، تصمیم گرفتم یک بار به طور شفاف در این باره حرف بزنم.

او افزود: «از روز اول حضور در کادر فنی تیم ملی، تأکید کردم به عشق تیم ملی و با نیت یادگیری و آموزش به این تیم ملحق شده‌ام. روزی که صحبت از مسائل مالی با فدراسیون شد، مبلغ قراردادم خیلی پایین بود؛ به‌شکلی که من گفتم سفید امضا می‌کنم، شما هر چه دوست داشتید، بنویسید».

کاپیتان سابق تیم ملی ایران درپاسخ به سؤالی درباره‌ی اینکه آیا به‌خاطر مسائل مالی مجبور به ترک تیم ملی شدید، بی‌درنگ اظهارداشت: «مگر من برای پول به تیم ملی رفته بودم که به‌خاطر این مسأله جدا شوم؟ اگر دنبال پول بودم، از فوتبال خداحافظی نمی‌کردم؛ چون خود آقای کی‌روش هم شاهد بود چه پیشنهاداتی برای بازی کردن داشتم. می‌توانستم دو فصل دیگر بازی کنم و هر فصل هم یک میلیارد تومان پول بگیرم. ولی هدفم تنها پیشرفت و یادگیری بود، نه پول درآوردن».

سرمربی «خونه به خونه»‌ی بابل در پایان گفت: «من تا روز آخر به‌ اندازه‌ی حضورم در تیم ملی پولم را دریافت کردم. با دستور رئیس فدراسیون، پیش از اخراجم از تیم ملی، پولم را به‌طور کامل گرفتم. در ضمن من روز اول، برای اینکه رقم قرارداد پایین بود، به مسؤولان فدراسیون گفتم تمام پول قراردادم را صرف امور خیریه کنید و تنها رسید هزینه‌ها را به من بدهید که قبول نکردند و گفتند ما پول را به خودت می‌دهیم و هر کاری علاقه‌مند بودی، انجام بده».