.
.
.

راه‌های باقی مانده برای راه‌یابی سعودی به جام جهانی 2018 پس از باخت به امارات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تیم ملی فوتبال سعودی، شب گذشته، دو بر یک به حریف اماراتی خود باخت. نتیجه‌ای که راه‌یابی سبزپوشان سعودی به جام جهانی را با اما و اگرها روبرو کرد.

هم اکنون در جدول گروه B رقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه، در منطقه‌ آسیا، ژاپن با 17 امتاز پیشتاز است و تیم‌های ملی سعودی و استرالیا با 16 امتیاز دوم و سوم هستند. با این تفاوت که سعودی یک بازی بیشتر کرده است.

پس از این سه تیم، امارات نیز، با پیروزی شب گذشته، با 13 امتیاز در چهارم جدول قرار گرفت و امیدی کم رنگ برای صعود به جام جهانی، یافته است.

در همین گروه، فردا یک مسابقه مهم میان ژاپن و استرالیا به میزبانی کانگوروها برگزار خواهد شد. نتیجه این دیدار، بسیاری از پیچیدگی‌های این گروه را حل خواهد کرد.

پیروزی ژاپن به معنی صعود بی چون و چرای این تیم به جام جهانی است. و رقابت برای دوم و سوم شدن در این گروه میان استرالیا، سعودی و امارات به هفته آخر خواهد کشید.

اما در صورت مساوی یا باخت ژاپن در مقابل استرالیا، شانس سعودی برای دوم شدن در این گروه و صعود مستقیم به جام جهانی را بیشتر خواهد کرد چرا که سبزپوشان سعودی، سه شنبه هفته آینده، در شهر جده در مقابل ژاپن قرار خواهند گرفت.

پیروزی سعودی در دیدار سه‌شنبه آینده، دوم شدن این تیم را قطعی خواهد کرد. استرالیا در آخرین دیدار خود، مقابل تایلند بازی خواهد کرد، دیداری آسان که می‌تواند کانگوروها را به سادگی به روسیه ببرد.