.
.
.

پایانی غمگین برای بولت و محمد فرح در آخرین روز دو میدانی آنها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یوسین بولت دونده مشهور جامائیکا که سالهاست به عنوان سریعترین ورزشکار جهان شناخته شده، بامداد روز یکشنبه، در مسابقات دو میدانی 2017 لندن، به دلیل آسیب دیدگی از مدال آوری در چهار صد متر امدادری محروم شد و آخرین حضورش در این عرصه را به پایان رساند.

بامداد امروز در حالیکه همه در انتظار دیدن قهرمانی بولت بودند، ناگهان دونده‌ی جامائیکا در حالیکه سوم بود، به دلیل کشیدگی ران، به زمین افتاد و نتوانست به آخر خط برسد.

در این مسابقه، تیم چهار نفره بریتانیا، با زمان 37.47 ثانیه اول، و پس از آنها آمریکا با37.52 ثانیه و ژاپن با 38.04 ثانیه دوم و سوم شدند.

پس از به زمین افتادن بولت، پزشکان ورزشگاه به سمت وی رفتند و به مداوای او پرداختند. دونده جامائیکا پس از برخواستن از سوی تماشاگران تشویق شد تا نشان دهند که به سادگی از یاد نخواهد رفت.

از سوی دیگر، محمد فرح، دونده سومالیایی تبار بریتانیا نیز در دوی پنج هزار متر، پس از مختار ادریس، دونده اتیوپی دوم شد. فرح از سال 2008 تاکنون، قهرمان دو 5 هزار و 10 هزار بوده است هر چند که وی هیچگاه در این مسافت رکورد شکنی نکرده است.

محمد پس از این مسابقه اعلام کرد که دیگر در مسافت‌های 5 و 10 هزار متر شرکت نخواهد کرد و از این پس در مسابقات ماراتن شرکت خواهد کرد.