.
.
.

وزیر پیشین بریتانیا: فساد، برگزاری جام جهانی 2022 در قطر را تهدید می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جان ویتینگدال وزیر پیشین فرهنگ بریتانیا از احتمال لغو برگزاری جان جهانی 2022، در صورت ثابت شدن اتهام‌های فساد مطرح شده علیه این کشور در جریان رای‌گیری برای انتخاب میزبان، خبر داد.

روزنامه‌ی بریتانیایی «تلگراف» دوشنبه 7 اوتبه نقل از ویتینگدال گزارش داد: « حتمال برگزاری مجدد رقابت بر سر میزبانی جام جهانی 2202، در صورت تایید عدم شایستگی قطر در کسب این میزبانی، وجود دارد».

دوحه که همه‌ بخش‌های اقصادی و امکانات خود را برای میزبانی جام جهانی 2022، بسیج کرده، با اتهام‌های فساد روبرو است که در صورت ثابت شدن این اتهام‌ها، این فرصت احتمالا از قطر گرفته خواهد شد.

ویتینگدال گفت: «در صورتی که برای محققان ثابت شود که دوحه در میزبانی جام جهانی، از راه‌های غیر متعارف استفاده کرده، این فرصت از قطر گرفته خواهد شد».

نماینده حزب محافظه‌کاران بریتانیا افزود فساد در این میزبانی، روز به روز روشن‌تر می‌شود.

پیشتر، دامن کولین، رئیس کمیته‌ فرهنگ، اطلاع‌رسانی و ورزش در پارلمان بریتانیا گفته بود که هیچ شک و تردیدی نیست که در صورت ثابت شدن پرداخت رشوه، میزبانی از قطر گرفته خواهد شد.

پس از فاش شدن اتهاماتی علیه نیکولاس سارکوزی در دریافت رشوه از دوحه برای حمایت اتحادیه اروپا از میزبانی قطر، این احتمال که میزبانی جام جهانی 2022، از این کشور گرفته شود، افزایش یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم