.
.
.

بازی دو ملی‌پوش ایرانی مقابل تیم فوتبال مکابی تل آویو و تشکر وزارت خارجه اسرائیل از آنها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مسعود شجاعی و احسان حاج صفی به همراه تیم پانیونیوس یونان در مقابل تیم مکابی اسرائیل بازی کردند. فدراسیون فوتبال ایران امروز جمعه بیانیه صادر کرده و ضمن محکوم کردن این دو بازیکن، گفته که شجاعی و حاج صفی در بازی برگشت این دو تیم در اسرائیل شرکت نکرده بودند.

خبرگزاری‌های ایران گزارش دادند که روابط عمومی فدراسیون فوتبال این کشور ضمن محکوم کردن حضور این دو بازیکن ملی‌پوش در ترکیب پانیونیوس مقابل نماینده اسرائیل اعلام کرد: «پیرو مذاکرات متعدد انجام شده با این دو بازیکن وعلیرغم فشارهای سنگین وارده از سوی باشگاه پانیونیوس یونانی، آنها در بازی رفت در فلسین اشغالی حاضر نشده و این مهم را با پذیرش جریمه‌های مالی رعایت کردند».

در ادامه این بیانیه آمده است : «بدون شک ورزشکاران ایران همواره نشان داده‌اند که هیچ علاقه‌ای به رویارویی با رژیم اسراییل حتی در آوردگاه بزرگ المپیک و جهانی نداشته، ندارند و نخواهند داشت و اتفاق شب گذشته در خارج از کشور و برنامه‌های فوتبال فدراسیون بوده است».

محمد جواد عباباف مدیر کل حراست وزارت ورزش و جوانان ایران پیشتر تاکید کرده بود که «بازی کردن شجاعی و حاج صفی در برابر مکابی رژیم صهیونیستی مورد تایید این سازمان نبوده است» و با این دو بازیکن برخورد خواهد شد.

مسعود شجاعی و احسان حاجی صفی
مسعود شجاعی و احسان حاجی صفی

مازیار ناظمی، مدیر روابط عمومی این وزارتخانه گفته که: این اقدام در هرصورت محکوم است، اما تصمیم نهایی و مقتضی توسط فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان اتخاذ خواهد شد.

در دور برگشت مرحله مقدماتی رقابت‌های فوتبال لیگ اروپا پنجشنبه شب تیم پانیونیوس در حالی که مسعود شجاعی و احسان حاج صفی دو ملی پوش ایرانی خود را نود دقیقه در ترکیب داشت، مقابل تیم مکابی اسرائیل یک به صفر مغلوب شد و در مجموع دو بازی رفت و برگشت با باخت دو به صفر از دور رقابت‌ها حذف شد.

از سوی دیگر، صفحه‌ی رسمی وزارت خارجه‌ی اسرائيل، از مسعود شجاعی و احسان حاج صفی دو ملی پوش ایرانی، قدردانی کرده و بابت آنچه که «شکستن تابوی مسابقه ندادن با ورزشکاران اسرائیلی» نامیده، تشکر کرد.