.
.
.

نقش مرد اسرائیلی در انتقال نیمار به پاری‌سن ژمن چیست؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روزنامه‌ی برزیلی «اسپورتی اینتراتیوو» فاش کرد که پاری سن ژرمن به رهبری ناصر الخیفی قطری، در صورت انتقال نیمار به این تیم فرانسوی، 36 هزار میلیون یورو به حساب «بینی زاهافی» اهل اسرائیل و پدر نیمار، پرداخت خواهد کرد.

این روزنامه برزیلی، روز گذشته در گزارشی اعلام کرد، مرد اسرائیلی و پدر نیمار، به خاطر تلاش‌هایشان در انتقال این بازیکن به پاری سن ژرمن، این مبلغ (36 میلیون یورو) را به شکل مساوی تقسیم خواهند کرد.

پاری سن ژرمن تاکنون برای پرداخت 222 میلیون یورو فسخ قرارداد، 30 میلیون یورو حقوق سالانه‌ی نیمار، 100 میلیون یورو برای پدر این بازیکن و 18 میلیون یورو برای مرد اسرائیلی به خاطر میانجیگری، اعلام آمادگی کرده است.

رابطه‌ی زاهافی و پدر نیمار، به سال 2011 بازمی‌گردد، آن زمان که نیمار در سانتوس برزیل بازی می‌کرد و سپس در یک انتقال جنجال‌برانگیز به بارسلونا رفت.

زاهافی (73‌ساله) یکی از بزرگترین مدیران برنامه‌ریز انقال بازیکنان در فوتبال به شمار می‌رود. او کارش را از تل‌آویو دنبال می‌کند. شهرت وی زمانی آغاز شد که توانست در سال 1979، هموطن خود آفی کوهین را به لیورپول انگلیس منتقل کند.

وی در آن زمان یک روزنامه‌نگار ورزشی بود. زاهافی در سال گذشته، ریو فرناندز را از لیدز به منچستر یونایتد و یاب استام را از یونایتد به لاتزیو منقل کرد.