.
.
.

بلاتر داستان دست یابی قطر به میزبانی جام جهانی 2022 را فاش کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سپ بلاتر رئیس سابق فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) فاش کرد که یک وعده غذا که در آن شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی امیر سابق قطر و نیکولاس سازکوزی رئیس جمهور پیشین فرانسه حضور داشتند، باعث شد تا میزبانی جام جهانی 2022 را به قطر واگذار شود.

بلاترسه‌شنبه 20 ژوئن در مصاحبه با دیوید کون روزنامه نگار انگلیسی که در کتاب « سقوط خانه فیفا» منتشر شد می‌گوید: «میشل پلاتینی مورد سرزنش است چرا که آرا ایالات متحده را به قطر داد. پلاتینی روابط خوبی با سارکوزی داشت و توانست کفه ترازو را به سود قطر بچرخاند».

وی سپس افزود: «به شایستگی قطر در برگزاری جام جهانی، اعتقادی نداشتم، اما به پلاتینی اعتماد داشتم چرا که به من گفت رای خود را به آنکه شایسته است، خواهد داد».

بلاتر افزود: «می‌دانم که اختلافاتی درباره نحوه فروش پخش تلویزیون وجود دارد اما گمان نمی کردم که موضوع به خرید و فروش رای جهت برگزاری جام جهانی برسد. سارکوزی همه چیز را تغییر داد. او از پلاتینی خواست منافع فرانسه را در نظر بگیرد و به سود قطر رای دهد.»

رئيس سابق فیفا گفت: «چند هفته پیش از رای گیری، پلاتینی به من گفت: نمی توانیم به قطر برویم تا کسی نگوید پول گرفته ایم یا فشار به ما وارد شده است، اما بعدها فهمدم که پلاتینی چه کار کرد».

وی در پاسخ به اینکه پس از اعلام نتیجه چه احساسی داشت گفت: «به تصویر نگاه کن، من خوشحال نبودم».