فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سنگین‌ترین شکست تیم‌های فوتبال ایرانی در تاریخ

  منبع: دبی.العربیه

  تیم فوتبال العین امارات در چهارچوب رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا توانست با نتیجه پر گل 6 بر 1 استقلال تهران را شکست دهد. این سنگین‌ترین شکست یک تیم ایرانی در تاریخ مسابقات مختلف جام های باشگاهی در آسیا بود.

  اگر چه شکست استقلال مقابل العین، سنگین‌ترین شکست تاریخ فوتبال ایران را رقم زد ولی این تنها باخت پرگل تیم‌های ایرانی در مسابقات مختلف جام های باشگاهی در آسیا نبود.

  در سال 1989 تیم شاهین اهواز در دور دوم جام باشگاههای آسیا مقابل تیم الرشید عراق قرار گرفت و با نتیجه 5 بر صفر شکست خورد.

  در سپتامبر 1996 استقلال تهران در مسابقات جام در جام باشگاه های آسیا در مقابل نوف‌ باخور ازبکستان قرار گرفت و 4 بر یک بازی را باخت. نکته جالب توجه حضور علیرضا منصوریان در آن بازی بود. منصوریان 21 سال بعد مقابل العین امارات به عنوان سرمربی روی نیمکت استقلال نشست و سنگین‌ترین شکست تاریخ فوتبال ایران را متحمل شد.

  در 5 آوریل 1998 در بازی بازی رده بندی مسابقات جام باشگاه های آسیا که در هنگ‌کنگ برگزار شد، الهلال سعودی با نتیجه 4 بر یک پرسپولیس را شکست داد.

  در ششمین دوره لیگ قهرمانان آسیا که در سال 2008 برگزار شد، تیم سایپا با حساب 5 بر یک مقابل بنیادکار ازبکستان ناکام شد. ویلانووا در دقایق 9، 18 و 52، ریوالدو در دقیقه 45 و لوئیزائو در دقیقه 68 برای بنیادکار و صابر میرقربانی در دقیقه 48 برای سایپا گلزنی کردند.

  در 21 آوریل 2009 تیم پرسپولیس تهران در چارچوب هفته چهارم از مرحله گروهی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا، در مقابل الغرافه قطر قرار گرفت و با نتیجه 5 بر 1 شکست خورد. در آن دیدار فرناندائو در دقیقه 8، کلمرسون در دقایق 44، 46 و 80 و نشاط اکرم در دقیقه 70 برای الغرافه و علی کریمی در دقیقه 75 برای پرسپولیس گلزنی کردند.

  در 10 آوریل 2013 سپاهان اصفهان در مسابقات برگشت دور چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا مقابل الهلال سعودی قرار گرفت و با حساب 4 بر یک شکست خورد. سپاهان در دور رفت نیز با حساب 4 بر 2 از الاهلی شکست خورده بود.

  در 20 آوریل 2016 و در هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا سپاهان باز هم 4 گل خورد و باز هم از یک تیم از پادشاهی سعودی. در این بازی تیم الاتحاد توانست با حساب 4 بر صفر از سد تیم سپاهان بگذرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران