فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • فیفا به دو دلیل احتمالا تیم ملی فوتبال ایران را جریمه کند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  در دیدار خانگی تیم ملی فوتبال ایران در مقابل چین در استادیوم آزادی تهران که در چارچوب رقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 برگزار شد، اتفاقاتی رخ داد که بر اساس گزارش های منتشر شده، به احتمال بسیار زیاد باعث جریمه نقدی و محرومیت از حضور تماشاگران در بازی های خانگی ایران از سوی فیفا خواهد شد.

  یکی از مواردی که احتمال می رود فیفا در نشست خود درباره حوادث این بازی به آن خواهد پرداخت، عدم امنیت کافی داوران در بازی تیم ملی ایران در برابر رقیبان خود در تهران است.

  در بازی تیم ملی فوتبال ایران و چین در ورزشگاه آزادی، کمک داور مسابقه به دلیل پرتاب ترقه از ناحیه سر زخمی شد. در این زمینه از سوی کنفدراسیون فوتبال اسیا به ایران تذکر جدی داده شده است.


  دیگر موردی که فیفا در نشست بررسی بازی ایران و چین به آن اهمیت خواهد داد، حضور بیش از اندازه هواداران تیم ملی فوتبال ایران و نشستن روی سکوها و راه پله‌ها است که که برخلاف قوانین تماشای فوتبال است و فیفا آن را خطری برای تماشاگران می داند.

  کمیته انضباطی فیفا در جلسه خود که به رسیدگی این موضوع بستگی خواهد داشت در نهایت جریمه را به فدراسیون فوتبال ایران ابلاغ خواهد کرد.

  سایت ورزش سه که به رویدادهای فوتبال ایران می پردازد گزارش داده که جریمه احتمالی ممکن است شامل جریمه نقدی سنگین یا حتی برگزاری بازی بعدی بدون حضور تماشاگر باشد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران