.
.
.

رسوایی جنسی 30 ساله به استعفای رئیس فدراسیون ژیمناستیک آمریکا انجامید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

استیو پنی رئیس فدراسیون ژیمناستیک آمریکا شامگاه پنج شنبه، 16 مارچ، در پی رسوایی جنسی مربیان و پزشکانی در این فدراسیون، استعفا داد.

به گزارش خبرگزاری های آمریکا پنی رئیس ومدیر اجرایی فدراسیون ژیمناستیک این کشور در واکنش به فشارهای فزاینده بر این سازمان در رابطه با رسوایی سوء استفاده جنسی دکتر سابق تیم ملی این کشور استعفا داد. استعفای پنی پذیرفته شد و موقتا پل باریلا جایگزین وی شد.

پنی در بیانیه استعفای خود گفت:« تصمیم من به ترک ریاست فدراسیون، به منظور حمایت از منافع ورزش ژیمناستیک در ایالات متحده است. زمانی که فهمیدم تجاوزهایی رخ داده است، دلم شکست و برای مدتی به دلیل اینگونه سوء استفاده از ورزشکارانی جوان، دچار بیماری شدم.»

گفتنی است که 368 زن ورشکار در رشته ژیمناستیک آمریکا، تاکید کرده اند در ده سال گذشته زمانی که سن آنها کمتر از 13 سال بود، مورد آزار و اذیت جنسی از سوی مربیان خود، بویژه لورنس نصار پزشک تیم ملی آمریکا قرار گرفته اند.

کمیته المپیک آمریکا، که پس از افشای این رسوایی خواستار استعفای پنی شده بود، از استعفای رئیس فدراسیون ژیمناستیک، استقبال کرد.

نصار 53 ساله پزشک تیم ملی آمریکا، در نوامبر سال گذشته، به اتهام اذیت و آزار جنسی دختر شش ساله یکی از دوستانش در ایالت میشیگان، دستگیر شد. در دسامبر گذشته نیز متهم شد که هزارها تصویر و ویدیو پورنوی از کودکان نگهداری می کرده است.

اولین بار سه عضور سابق تیم ملی ژیمناستیک زنان آمریکا، که یکی از آنها به مدال المپیک دست یافته بود، از آزار جنسی خود توسط پزشک تیم ملی پرده برداشتند.