بهترین داور فوتبال جهان به لیگ برتر سعودی پیوست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مارک کلاتنبرگ، داور فوتبال سرشناس لیگ برتر انگلیس و بهترین داور جهان در سال 2016، به لیگ حرفه‌ای سعودی پیوست تا به عنوان رئیس کمیته داوران جانشین هموطنش هاوارد وب شود.

به گزارش گاردیان در پی کناره‌گیری هاوارد وب از ریاست کمیته داوران فدراسیون فوتبال سعودی، مارک کلاتنبرگ، بهترین داور جهان در سال 2016 به عنوان رئیس جدید این کمیته انتخاب شد.

این داور 41 ساله که در دورهام انگلیس به دنیا آمده و طرفدار نیوکاسل یونایتد است، روز پنج‌شنبه در کنفرانسی در جده اعلام کرد که آموزش داوران و ارتقاء سطح داوری در پادشاهی سعودی از مهم‌ترین برنامه‌های او به عنوان رئیس کمیته داوران است.

برخی منابع نزدیک به مسئولان لیگ برتر فوتبال انگلیس گفته‌اند احتمالا به کلاتنبرگ فرصت داده شود تا آخرین قضاوت خود در لیگ انگلیس را انجام دهد، لیکن او قویا امکان حضور مجدد در لیگ انگلیس را حداقل برای این فصل، رد کرد.

گفته می‌شود مارک کلاتنبرگ که قضاوت دیدار نهایی یورو 2016 را در کارنامه خود دارد، برخلاف هوارد هوب که تنها ریاست کمیته داوران را بر عهده داشت، قضاوت برخی دیدارهای لیگ حرفه‌ای فوتبال سعودی را نیز بر عهده بگیرد.

او پیش از اعلام برنامه‌هایش در جده، خطاب به خبرنگاران سعودی گفت: «اسم من مارک کلاتنبرگ است. من از شهری به نام نیوکاسل می‌آیم. هر کس که انگلیس را بشناسد، می‌داند ما بهترین تیم کشور (نیوکاسل یونایتد) را داریم. من به تازگی به عنوان بهترین داور جهان انتخاب شده‌ام. به همین دلیل یک گنجینه از دانش و انگیزه را با خود آورده‌ام تا به داوران پادشاهی سعودی آموزش داده و این دانایی را به آنها منتقل کنم. من از این فرصت برای آموزش و ارتقاء داوران استفاده خواهم کرد. با استفاده از توانایی‌هایم برخی مسابقات را شخصا قضاوت کرده و یا داورانی از دیگر کشورها به سعودی خواهم آورد تا سطح داوری در این کشور را بهبود بخشم.»

مارک کلاتنبرگ در مراسم بهترین‌های «گلوب ساکر اواردز» که هر ساله در دبی برگزار می‌شود، توانست به عنوان بهترین داور فوتبال جهان در سال 2016 انتخاب شود. به غیر از کلاتنبرگ، علیرضا فغانی از ایران، نستور پیتانا از آرژانتین، خوئل آنتونیو آگیلار از السالوادور و باکاری پاپا گاساما از گامبیا برای کسب این عنوان کاندید شده بودند.

پیش از کلاتنبرگ، هاوارد وب، دیگر داور مشهور انگلیسی ریاست کمیته داوران فدراسیون فوتبال سعودی را بر عهده داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید