تنیسور محروم روس از راه بوکس به تنیس باز می‌گردد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ماریا شاراپووا تنیسور روس که به اتهام دوپینگ 15 ماه محروم شده است، تلاش می‌کند پس از پایان این مدت که زمان زیادی از آن باقی نمانده، بار دیگر به جایگاه خود در این رشته ورزشی باز گردد.

شاراپووا به علت مصرف ماده ممنوعه ملدونیوم به مدت 15 ماه از سوی فدراسیون بین المللی تنیس محروم شده است.

وی قرار است در نخستین فعالیت ورزشی خود پس از پایان دوره محرومیت، 26 آوریل در مسابقات تنیس اشتوتگارت آلمان شرکت کند.
شاراپووا 29 ساله همچنین خود را برای مسابقات تنیس فرانسه که یکی از چهار رقابت بزرگ تنیس در جهان به شمار می رود، آماده می‌کند.

پیش از فرانسه، شاراپووا قرار است در رقابت‌های تنیس استادان مادرید شرکت کند.

مانولو سانتانا مدیر این رقابت ها گفت: «شاراپووا درخواست ارسال دعوتنامه برای مشارکت در این رقابت ها کرده است. درخواست وی را بررسی کردیم و تصمیم گرفتیم این فرصت را به او بدهیم».

وی افزود: «شاراپووا از بهترین تنیسورهای جهان در 15 سال گذشته است و پیشتر در این رقابت‌ها به مقام قهرمانی رسیده بود. مطمئن هستم که وی با انگیزه بیشتری شرکت خواهد کرد».

تنیسور روس یک هفته پس از جشن تولد سی سالگیش در رقابت‌های مادرید شرکت خواهد کرد. در پی محرومیت 15 ماهه، لقب سفیر حسن نیت سازمان ملل، از وی گرفته شد.

شاراپووا در دوره محرومیت به تحصیلات خود در دانشگاه هاروارد ادامه داد و کتابی درباره زندگی شخصی خود نوشت. او همچنین گفته که تلاش‌‎هایی برای یادگیری رشته بوکس داشته است.

وی در برخی گفت‌وگوها، به شوخی گفته است که بوکس را یک رشته ورزشی جالب می‌داند چرا که از طریق آن می‌توانی تصور کنی که به برخی افراد چند ضربه مشت زده‌ای!

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید