موافقت ایران با ورود کشتی گیران آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه ایران از تصمیم خود در مخالفت با ورود تیم ملی کشتی آمریکا به کشور منصرف شد و امروز یکشنبه اعلام کرد که با ورود کشتی گیران آمریکا موافق است.

مقامات ایرانی گفته اند که به دلیل دستور قاضی فدرال برای جلوگیری موقت از اجرای فرمان منع ورود شهروندان هفت کشور به ایالات متحده و درخواست اتحادیه جهانی کشتی با صدور وزیزا به بازیکنان آمریکا موافقت کرده است.

این احتمال وجود داشت که در صورت پافشاری ایران در مخالفت با ورود تیم ملی کشتی آمریکا به ایران، رقابت های جام جهانی به روسیه منتقل شود. روسیه گفته بود که در صورتی که مشکلی برای رقابت ها پیش بیاید، حاضر است میزبان این مسابقات شود.

حمید بنی تمیم، نایب رییس فدراسیون کشتی ایران روز گذشته گفت‌: روسیه پیش از این نیز خواستار برگزاری جام جهانی کشتی آزاد بود که پس از انصراف آن‌ها، میزبانی جام جهانی به ایران داده شد، اما حالا این کشور اعلام کرده است که اگر مشکلی در برگزاری این رقابت‌ها وجود دارد حاضر هستند میزبانی جام جهانی 2017 را بر عهده بگیرند.

اما بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران اعلام کرد که این وزارتخانه به دلیل توقف اجرای «محدودیت‌های تبعیض‌آمیز» علیه ورود شهروندان ایرانی به آمریکا بر اساس حکم قاضی فدرال این کشور، با صدور ویزا برای تیم کشتی آمریکا موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، قاسمی درخواست رییس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران و رییس اتحادیه جهانی کشتی را از جمله دیگر دلایل تصمیم جدید وزارت خارجه ایران اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید