آیا رقابت‌های جام جهانی کشتی از ایران به روسیه منتقل خواهد شد؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایران گفته که به تلافی دستور منع ورود شهروندان این کشور به ایالات متحده، به تیم ملی کشتی آمریکا برای شرکت در مسابقات جام جهانی ویزا نخواهد داد.

تنها چند ساعت پس از تصمیم ایران، روسیه گفته که در صورت بروز مشکلاتی در برگزاری جام جهانی کشتی 2017 که قرار است در ایران برگزار شود، حاضر است میزبانی آن را برعهده بگیرد.

این در حالی است که روسیه پیشتر با انصراف از پیشنهاد میزبانی، برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی به ایران واگذار شد. این رقابتها قرار است بین هشت تیم برتر جهان در شهر کرمانشاه در غرب ایران برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری های ایران، حمید بنی تمیم، نایب رییس فدراسیون کشتی اين كشور گفت‌: روسیه پیش از این نیز خواستار برگزاری جام جهانی کشتی آزاد بود که پس از انصراف آن‌ها، میزبانی جام جهانی به ایران داده شد، اما حالا این کشور اعلام کرده است که اگر مشکلی در برگزاری این رقابت‌ها وجود دارد حاضر هستند میزبانی جام جهانی 2017 را بر عهده بگیرند.

وى افزود: حال باید دید با این شرایط آیا ایران از میزبانی جام جهانی کشتی آزاد محروم می‌شود یا این که اتحادیه جهانی تصمیم دیگری می‌گیرد.

وزارت امور خارجه ايران اعلام كرده كه در واكنش به دستور اخير دونالد ترامپ مبنى بر ممنوعيت شهروندان اين كشور به آمريكا ويزاى ورزشكاران آمريكايى براى شركت در مسابقات جهانى در كرمانشاه صادر نخواهد شد.

این در حالی است که اتحادیه جهانی کشتی هنوز نظر خود را درباره تصمیم جدید ایران، اعلام نکرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید