اولین گروه از ورزشکاران ایرانی از سفر به آمریکا جا ماند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم تیراندازی با تیر و کمان ایران در پی دستور دونالد ترامپ درباره ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور به آمریکا، از سفر به این کشور باز ماند. این اولین گروه ورزشی ایرانی است که پس از دستور ترامپ، اجازه ورود به آمریکا را پیدا نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، کمیته برگزارکننده جام جهانی داخل سالن تیروکمان آمریکا یک روز بعد از دستور العمل رئیس این جمهور این کشور، با ارسال ایمیلی بابت صادر نشدن ویزای ایرانی‌ها عذرخواهی کرده است.

پیش از ممنوعیت ورود شهروندان ایران به آمریکا، بنا بود کمانداران ایرانی برای شرکت در مرحله چهارم و آخر رقابت‌های جام جهانی داخل سالن تیر و کمان که 22 بهمن در آمریکا برگزار می‌شود، به آن کشور سفر کنند.

محمدعلی شجاعی، رئیس فدراسیون تیر و کمان در گفتگو خبرگزاری مهر در این‌باره گفت:ما از مسیرهای قانونی برای دریافت ویزای آمریکا اقدام کردیم و ورزشکاران و مربیان ما با حضور در سفارت آمریکا در مجارستان مراحل قانونی دریافت ویزا را گذرانده‌اند. در آن زمان موضوع دستورالعمل رئیس جمهور آمریکا برای ممانعت از سفر مسلمانان به آمریکا مطرح نشده بود. ما در این مورد تابع سیاست‌های کلی نظام و دولت هستیم.

در پی دستور ترامپ برای ممنوعیت شهروندان ایران و 6 کشور دیگر به آمریکا که هدف از آن "حفاظت از آمریکا در مقابل حملات تروریستی" عنوان شده، تعداد زیادی از شهروندان ایرانی از سفر به آمریکا بازمانند و تعداد دیگری نیز در فرودگاه‌های آمریکا سرگردان شده‌اند. شرکت‌های هواپیمایی مختلف نیز اعلام کرده‌اند اجازه حضور مسافران ایرانی در پروازهایشان به مقصد آمریکا را نمی‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید