صاحب این گفته را بشناسید: تیم فوتبال همچون یک زن زیباست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

" یک تیم فوتبال به مانند یک زن زیباست، اگر به او نگویی که زیباست، شاید این حقیقت را از یاد ببرد."

"آرسن ونگر" مربی سرشناس تیم آرسنال چنین توصیفی از یک تیم فوتبال دارد. از نگاه او یک تیم فوتبال به مانند یک زن زیباست. او تعبیر را برای نشان دادن اهمیت لزوم مراقبت و توجه شدید یک مربی به تیم خود به کار برده است.

آرسن ونگر که در سال 1949 در استراسبورگ فرانسه به دنیا آمده است، پیش از این نیز تعابیر جالب و زیبایی درباره برخی بازیکنان فوتبال به کار برده است.

ونگر در ستایش الکسیس سانچس، ستاره اهل شیلی تیم فوتبال آرسنال، او را به شیر توصیف کرده بود و گفته بود: سانچس مانند شیری است که از دویدن در میدان خسته نمی‌شود.

مربی آرسنال درباره مسعود اوزیل، هافبک آلمانی ترک‌تبار تیمش نیز گفته بود: اوزیل فوتبال بازی نمی‌کند، موسیقی می‌نوازد، او یک موزیسین است.

آرسن ونگر در فصل (2003-2004) بدون اینکه باختی در کارنامه تیم آرسنال ثبت شود، این تیم را به قهرمانی لیگ برتر انگلیس رساند. او به مدت 21 سال مربیگری تیم لندنی را به عهده دارد. و در این مدت بارها، باشگاه‌های انگلیس را در لیگ قهرمانان اروپا، نمایندگی کرد. او مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد دارد. در سال 1980 فوتبال را کنار گذاشت و به کار مربیگری پرداخت، بعد از چند دستیاری در تیم‌هایی مانند استراسبورگ سال 1984 سرمربی تیم نانسی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید