کارلوس کیروش از سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران استعفا کرد

در پی بالا گرفتن اختلاف با فدراسیون فوتبال به دلیل مصاحبه با بی‌بی‌سی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی بالا گرفتن اختلافات میان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران و فدراسیون فوتبال به دلیل مصاحبه با بی‌بی‌سی، کارلوس کیروش از سمت خود استعفا کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از منافع آگاه، کیروش در اردوی تیم ایران باشگاه ایرانیان دبی و پیش از بازگشت به ایران استعفای خود را اعلام کرده است. گفته‌ می‌شود دلیل اصلی این استعفا، اختلاف کیروش و علیرضا اسدی، دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران باشد. اسدی کیروش را به دلیل مصاحبه با بی‌بی‌سی، به کمیته اخلاق معرفی کرده بود.

حسین آبانگاه عضو سابق کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال درباره این موضوع به خبرگزاری فارس گفته: "کلید این ماجرا از زمانی زده شد که کی‌روش با بی‌بی‌سی مصاحبه کرد و صحبت از لباس‌های تقلبی آل‌اشپورت در تیم ملی را به میان آورد. به همین خاطر حراست وزارت ورزش نامه‌ای نوشت و خواستار پیگیری این مسئله شد زیرا بازتاب منفی زیادی در رسانه‌های جهان پیدا کرده بود. مهدی محمدنبی نیز در پیرو آن نامه به سپهر مسئول حقوقی فدراسیون نامه‌ای می‌نویسد و سپهر به ما اعلام می‌کند که در جریان این مسئله نیست و آن را از سر خودش باز می‌کند. نامه سپس توسط نبی به کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال می‌رود که ترابیان هم می‌گوید من در جریان مسئله آل اشپورت نیستم. در همین حین نبی دبیر فدراسیون تغییر پیدا می‌کند و پرونده به کمیته اخلاق می آید."

خبرگزاری ایسنا به نقل از مقداد نجف‌نژاد، عضو هیات مدیره استقلال از ورود مجلس ایران به این موضوع خبر داده بود. نجف نژاد گفته بود: " قرار است ما در مجلس شورای اسلامی به این قضیه ورود کنیم. از فدراسیونی‌ها خواسته‌ایم بیایند و توضیح دهند. نمی‌خواهیم رخدادهای چهار سال گذشته تکرار شود و می‌خواهیم بدون دغدغه به جام جهانی برویم."

با اینحال جام جم آنلاین اعلام کرد، اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران خبر استعفای کیروش را تایید نکرده و همه چیز را منوط به اظهار نظر مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال دانسته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید