ویدیو.. پیرمرد خارق العاده ۸۵ ساله کانادایی که از جوان‌ها بهتر می‌دود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اد ویتلاک پیر مردی که با داشتن ۸۵ سال سن، هنوز مانند یک جوان تازه به دوران رسیده، می‌دود از سوی دانشگاه مک‌گیل در تورنتو مورد آزمایش قرار گرفته تا دلایل توانایی خارق العاده وی به رغم کهولت سن و نداشتن رژیم غذایی خاص، مشخص شود.

ویتلاک در آخرین مسابقه، دوی ماراتون تورنتو را با زمان ۳ ساعت و ۵۶ دقیقه و ۳۳ ثانیه به پایان رساند و رکورد جهان در گروه سنی خود را با فاصله ۳۰ دقیقه، شکست.

او می‌گوید که انگیزه وی از شرکت در مسابقات دو ومیدانی، شکست رکورد در گروه سنی خود است.

پزشکان در دانشگاه ماکگیل در تورنتوی کانادا می‌گویند که ویتلاک ۸۵ ساله را با تست‌های فیزیولوژیکی و‌شناختی و دستگاه VO۲ که وضح تنفس در حین فعالیت را بررسی می‌کند، مورد آزمایش قرار دادند.

ویتلاک پس از این آزمایشات نشان داد که همانند یک جوان دانشگاهی توانایی ورزش کردن دارد. پزشکان می‌گویند که این نتایج برای مردی که بیش از هشتاد سال دارد، بی‌سابقه بوده است.

پزشکان همچنین عضلات این مرد را مورد آزمایش قرار دادند. آنچه مشخص شده این است که هر چه سن افراد بالا می‌رود، عضلات نیز توانایی خود را از دست می‌دهند. فردی که از سلامت کامل برخودار است عضلات پای وی دارای ۱۶۰ سینتیک است که وی را در حرکت پا‌ها کمک می‌کنند.

پزشکان تشخیص دادند که ویتلاک هنوز ۱۰۰ سینتیک در عضلات پای خود دارد این در حالی است که در چنین سنی معمولا به ۶۰ کاهش می‌بابند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید