فدراسيون فوتبال تيم تراكتور را به خاطر سردادن شعار «خليج عربی» توسط هوادارانش تهديد كرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فدراسيون فوتبال ايران تيم تراكتور سا زى تبريز را به دليل سر دادن شعار «خليج عربى » توسط هواداران اين تيم در حرکتی نمادین در بازی دو تیم استقلال و تراكتور، در ورزشگاه آزادی تهران ، به «عواقب سنگین» تهديد كرد.

به گزارش سایت «جام جم آنلاین» حمزه صفری عضو تیم حقوقی فدراسیون فوتبال ايران گفته است: «شعاری که در ورزشگاه آزادی سر داده شد مصداق کامل و بارز هتک حرمت و حیثیت است و می تواند از جنبه های گوناگونی مورد بررسی حقوقی قرار بگیرد. حساسیت های این موضوع از جنبه های جامعه شناسی نیز بالاست و حتی بیشتر از شعارهای ناپسند دیگر که در سایر ورزشگاه ها سر داده می شود فضایی منفی ایجاد می کند.»

وی عنوان کرد: «با استناد به مفاد حقوقی و بندهای مختلف نخستین نتیجه گیری که حاصل می شود محرومیت تراکتورسازی از حضور تماشاگران در بازی خانگی است. اینکه چند جلسه محرومیت در انتظار تماشاگران باشد منوط به تحقیقات بیشتر و بررسی گزارش های تهیه شده در اینباره است.»

اين اولين بار نيست كه تماشاگران تیم تراكتور آذربایجان، در اعتراض به آنچه «نژادپرستی موجود در ایران و تحقیر و توهین تركها وساير ملیت های ساکن ايران» توصيف مى كنند، شعار خليج عربى را سر مى دهند».

در دیدار اخير اين تيم با استقلال تهران که با برتری دو بر یک تراکتورسازی به پایان رسید هواداران اين تيم شعار عربى را سر دادند كه به طور وسيع در شبكه هاى اجتماعى انعكس يافت و مورد توجه رسانه هاى ضد مقوميتى نيز قرار گرفت كه تيم تراكتور و هوادارانش را آماج حملات قرار داده اند.

حمزه صفری عضو تیم حقوقی فدراسیون فوتبال، خواستار «تشكيل جلسه رسیدگی به این موضوع» شده و «شناسایی افرادی که مشوق سردادن شعارهای قومیتی در ورزشگاه بوده اند» ، شده است.

اسماعیل حسن زاده رییس کمیته انضباطی نيز در خصوص دیدار تراکتورسازی تبریز و استقلال تهران گفته است: «مقامات رسمی مسابقه مواردی که عنوان انضباطی داشته را گزارش کرده اند که می توان به پرتاب اشیا و فحاشی از سوی تماشاگران اشاره کرد که به زودی رای مربوطه در این زمینه اعلام خواهد شد»، اما اشاره اى به سردادن شعار خليج عربى نكرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید