فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ورود نیروهای امنیتی به سالن وزنه‌برداری المپیک ریو به خاطر رفتار تیم ایران

  وزنه‌برداری ایران به دلیل رفتار تیمش، در معرض تحریم‌ قرار دارد

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  پس از واکنش خشمگین مسئولان تیم وزنه‌برداری ایران به پیروزی لاشا تلاخادزه گرجستانی بر بهداد سلیمی کردآسیابی در رقابت‌های وزنه‌برداری دسته فوق‌سنگین در چارچوب رقابت‌های المپیک ریو دی ژانیروی برزیل، نیروهای امنیتی به سالن محل برگزاری این رقابت‌ها فراخوانده شدند.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، تنش در سالن ریو سنترو پس از آن آغاز شد که ابتدا، دو داور از میان سه داور، بالا بردن وزنه ۲۴۵ کیلوگرمی بهداد سلیمی را، «درست» اعلام کردند. اما پنج عضو هیئت داوری عالی، اعلام کردند که بازوی چپ سلیمی، به طور کامل صاف نشده بود از این رو او وزنه را درست بالای سر خود نبرده است.

  سلیمی و سجاد انوشیروانی مربی تیم ایران مدعی شدند که یکی از اعضای هیئت داوری که عراقی است، علیه تیم ایران توطئه چینی می‌کند، از این رو بر خلاف قوانین رقابت‌ها، در حالی که خشمگین بودند، تلاش کردند به این داور نزدیک شوند.

  سام کوفا رئیس کمیته فنی فدراسیون بین‌المللی وزنه برداری گفت: «اقدام بسیار زشتی بود. از مدیر مسابقه خواستیم نیروهای امنیتی را به دلیل رفتار ایرانی‌ها فرا بخواند».

  اکنون وزنه‌برداری ایران به دلیل رفتار تیمش، در معرض تحریم‌ قرار دارد.

  سلیمی در نخستین تلاش خود نیز موفق نشده بود بازوی چپ خود را صاف کند. او در تلاش دوم وزنه ۲۱۶ کیلوگرمی را بالای سر برد اما در تلاش سوم نیز بنا بر اعلام داوران، در صاف کردن بازوی چپ خود شکست خورد.

  این مساله به تلاخادزه این فرصت را داد تا با حمل مجموع ۴۳۷ کیلوگرم، مدال طلا را از آن خود کند. او بدین ترتیب، رکود ۴۷۲ کیلوگرمی حسین رضا زاده از ایران که آن را ۱۶ سال پیش در سیدنی استرالیا به دست آورده بود، شکست.

  تماشاگران ایرانی حاضر در سالن که شمار آن‌ها حدود ۵ هزار تن برآورد می‌شود، علیه وزنه‌بردار گرجستانی برنده مدال طلا، شعار داده و او را «هو» کردند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران