.
.
.

تصویری...گزارشی از افتتاحیه المپیک در برزیل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

میشل تامر رئيس جمهور موقت برزیل ساعاتی پیش رسما آغاز مسابقات المپیک ریودوژانیرو را پس از برگزاری مراسم افتتاحیه در ورزشگاه ماراکانا اعلام کرد. مراسم افتتاحیه با حضور 80 هزار تماشاگر از جمله چهل و پنج رهبر کشورهای جهان به مدت 3 ساعت طول کشید.

در المپیک امسال کاروان‌های ورزشی از 206 کشور به همراه یک تیم متشکل از پناهجویان که برای نخستین بار در المپیک شرکت داده شده، در 28 رشته ورزشی رقابت می‌ کنند.

در مراسم افتتاحیه، برای کم کردن هزینه برگزاری مسابقات المپیک در کشوری که با بحران اقتصادی روبرو است، بیش از تکنولوژی به فرهنگ و تمدن برزیل تمرکز داشت.

مشعل المپیک که نماد این بازی ها به شمار می آید، پس از طی کردن بیست هزار کلیومتر و جابه جا شدن آن توسط 12 هزار نفر، بالاخره به ریودوژانیرو محل بازی‌ها رسید.

برزیل با وجود مشکلات اقتصادی فراوان، 11 میلیارد دلار برای برگزاری این مسابقات هزینه کرده است. 47 هزار پلیس، 38 نیروی نظامی برای تامین امنیت 500 هزار گردشگر که برای دیدن مسابقات آمده اند، اختصاص یافته است.

به گزارش العربیه، رکورد شمار حضور ورزشکار شرکت کننده در المپیاد امسال، با شرکت 11 هزار و سیصد و شصت ورزشکار شکسته شد. این تعداد در 28 رشته به رقابت می پردازند.

یک تیم متشکل از 10 پناهجو از جمله دو شناگر سوری، یسری ماردینی و رامی انیس، برای نخستین بار در المپیک امسال شرکت داده شده است.

بی نظمی در فروش بلیط، کنار گذاشتن ورزشگاران روسیه به دلیل استفاده از مواد نیروزا و نیز مشکلات سیاسی برزیل از جمله عواملی است که المپیک ریودوژانیرو را تحت تاثیر قرار داده است.