.
.
.

قهرمانی «استقلال خوزستان» در لیگ برتر فوتبال ایران همراه با شعارهای عربی هواداران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پانزدهمین دوره لیگ فوتبال برتر ایران، در سی‌امین هفته خود، با قهرمانی تیم استقلال خوزستان، همراه شد؛ این قهرمانی که با پیروزی ۲ بر صفر استقلال بر حریفش، تیم ذوب آهن اصفهان حاصل شد، با شعارهای هویت‌طلبانه عربی هواداران تیم اهوازی همراه بود.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، در هفته سی‌ام لیگ برتر فوتبال ایران، هشت بازی در شهرهای مختلف برگزار شد. در یکی از حساس‌ترین مسابقه‌ها، استقلال، پدیده لیگ پانزدهم، به مصاف ذوب‌آهن اصفهان رفت و با وارد کردن دو گل به دروازه تیم اصفهانی، برای نخستین بار در تاریخ لیگ برتر، مقام قهرمانی را از آن خود ساخت.

گل‌های تیم استقلال خوزستان را، رحیم زهیوی در دقیقه‌های ۵۶ و ۵۹ به ثمر رساند.

پس از استقلال که با ۵۷ امتیاز قهرمان لیگ برتر شد، تیم‌های پرسپولیس تهران با ۵۷ امتیاز و استقلال تهران با ۵۲ امتیاز، به ترتیب در جایگاه دوم و سوم ایستادند.

بنا بر ویدیوهای منتشره از مسابقه استقلال اهواز و ذوب‌آهن اصفهان، هواداران تیم اهوازی با شعارهای هویت‌طلبانه عربی، به تشویق تیم محبوب خود پرداختند. آن‌ها شعار می‌دادند:‌ «یا الاهواز یا العربی جیب النا الکاس الذهبی»، یعنی :«ای اهواز عربی، برایمان بیار جام طلایی را».

شایان ذکر است که در سال‌های اخیر تشویق تیم‌های اهوازی با شعارهای عربی، بسیار مشهود شده است. پدیده‌ای در تشویق تیم ترکتورسازی تبریز نیز مشاهده می‌شود.