.
.
.

ایران خطاب به AFC : ما را با سعودی در یک گروه قرار ندهید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فدراسیون فوتبال ایران روز دوشنبه 11 آوریل، با ارسال نامه ای به اتحادیه فوتبال آسیا AFC خواهان عدم همگروهی با تیم فوتبال سعودی شد. قرعه کشی مرحله نهایی مقدمات جام جهانی 2018 روسیه قرار است فردا سه شنبه در کوالالامپور مالزی برگزار شود.

به گزارش سایت «ورزش سه» در فاصله 24 ساعت تا برگزاری مراسم قرعه کشی بازی های مقدماتی جام جهانی، احتمال همگروهی ایران با سعودی نگرانی های جدیدی را برای فوتبال کشورمان ایجاد کرده است.

با توجه به اینکه احتمال همگروهی ایران و سعودی کم نیست ، فدراسیون فوتبال ایران قصد دارد یک تصمیم جدی در این باره بگیرد؛ درخواست برای عدم همگروهی با سعودی.

شهرام دبیری، عضو هیات رییسه فدراسیون در این باره به "ورزش سه" می گوید: من امروز در این ارتباط با علی کفاشیان به صورت تلفنی صحبت کردم و قرار بر این شد تا درخواست مان را به صورت کتبی برای عدم همگروهی با سعودی به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کنیم. زمان زیادی نداریم و امروز باید این درخواست فرستاده شود.

او صحبت هایش را اینطور ادامه می دهد: نمی دانم از نظر قانونی این مساله مشکلی خواهد داشت یا خیر اما ما کارمان را انجام می دهیم. درخواست می کنیم که با سعودی همگروه نشویم و باید ببینیم تصمیم AFC در این باره چیست.

این اتفاق در حالی رخ داده که در صورت همگروه نشدن ایران و سعودی تیم کشورمان باید با ازبکستان همگروه شود و استرالیا با «عربستان». پس اگر قرار باشد با درخواست ایران موافقت شود، باید از استرالیا و ازبکستان هم تاییدیه لازم گرفته شود.