فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مهدوی‌ كيا سرمربی تيم فوتبال نوجوانان هامبورگ آلمان شد

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  مهدی مهدوی کیا کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران و تیم فوتبال پرسپولیس به عنوان سرمربی جديد تيم فوتبال نوجوانان هامبورگ آلمان انتخاب شد.

  به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی مهدوی ‌کیا که دوره موفقیت آمیز را در هنگام بازیگری در هامبورگ پشت سرگذاشت، به عنوان سرمربی جدید تیم نوجوانان هامبورگ انتخاب شد. وی قرار است اوایل هفته آینده راهی آلمان شود تا مراسم معارفه‌اش در باشگاه هامبورگ برگزار شود.

  مهدوی‌ کیا همچنین به عنوان مربی تخصصی تمام رده‌های سنی هامبورگ در زمینه‌های سانتر و کاشته انتخاب شده است. قرار است وی در بحث تاکتیک ‌های هجومی هم در کنار مربیان آکادمی هامبورگ فعالیت کند.

  مهدی مهدوی‌ کیا کاپیتان پیشین باشگاه پرسپولیسو تیم ملی فوتبال ایران و سفیر کنونی قاره آسیا در فوتبال پایه است. او در باشگاه‌های بانک ملی، پرسپولیس، بوخوم و هامبورگ، اینتراخت فرانکفورت آلمان و داماش گیلان بازی کرده‌است. او در سال ۲۰۰۳ از طرف کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان بازیکن برتر فوتبال آسیا شناخته شد. هواداران هامبورگ به او لقب موشک ایرانی داده بودند.

  او دو بار در فصل‌ های ۲۰۰۳-۲۰۰۲ و ۲۰۰۴-۲۰۰۳ از سوی هواداران هامبورگ به عنوان بهترین بازیکن این تیم انتخاب شد و یک بار هم از سوی نشریه معتبر کیکر عنوان بهترین بال راست بوندسلیگا را به دست آورد. از دیگر افتخارات ورزشی مهدوی‌کیا انتخاب در لیست ۱۱ نفره تیم منتخب قرن هامبورگ در کنار بازیکنان بزرگی مانند فان در فارت می‌باشد که در جشن ۱۲۵ سالگی هامبورگ از طرف این باشگاه اعلام گشت.

  مهدوی‌ کیا در نظرخواهی فدراسیون بین‌المللی آمار و تاریخ فوتبال جهان در ابتدای سال ۲۰۱۰ به عنوان بیست و هفتمین بازیکن محبوب جهان انتخاب شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران