«فساد در فیفا».. جام 2010 حق مراکش بود نه آفریقای جنوبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه فاش شدن پرونده های فساد در فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا)، اسماعیل بهامج عضو سابق کمیته اجرایی این سازمان، گفت که «تبانی و دستکاری» باعث شد که مراکش از میزبانی جام جهانی 2010 محروم و به جای آن آفریقای جنوبی انتخاب شود.

به گفته عضو سابق کمیته اجرایی فیفا، مراکش در انتخابات بیشترین رای را آورد اما دستکاری در نتایج باعث شد تا از برگزاری این جام محروم شود.

به گزارش روزنامه بریتانیایی «تلگراف» فیفا گفت و گویی ضبط شده از بهامچ دریافت کرده که در آن عضو سابق کمیته اجرایی، تاکید می کند مراکش بیشترین آرا را کسب کرده است و برگزاری اولین جام جهانی در قاره آفریقا حق آن بوده است و نه آفریقای جنوبی.

بر اساس این گزارش، این گفت و گو 5 سال پیش هنگامی که روزنامه برتیانیایی ساندی تایمز تحقیقاتی سری را درباره برگزاری جام جهانی 2010 انجام داده بود، ضبط شده است.

برخی گزارش ها خبری به نقل از منابع آگاه می گوید که دفتر تحقیقات فدرال آمریکا و دادستانی عمومی این کشور، بازجویی از سپ بلاتر رئیس مستعفی فیفا را آغاز کرده است.

پیش از این مراکش و آفریفای جنوبی، به دادن رشوه به اعضای کمیته اجرایی جهت تغییر در نتایج انتخاب میزبان متهم شده بودند اما این دو کشور آفریقایی گزارش های مربوط به رشوه را رد کرده بودند.

بلاتر هفته پیش، در پی فاش شدن چندین پرونده فساد در فیفا، تصمیم خود برای ترک این سازمان را اعلام کرد. او یک روز پیش از آن برای پنجمین بار پیاپی از سوی فدارسیون های کشورهای جهان، به ریاست فیفا انتخاب شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید